Uredništvo    15. marec 2017
Liga prvakov, osmina finala

Izjemen podvig Monaca

Liga prvakov nam še kar naprej ponuja spektakel za spektaklom. Nocoj je Monacu uspelo nadoknaditi dva gola zaostanka s prve tekme, preživeti pritisk Manchester Cityja in tudi znova navdušiti. Vse to za četrtfinale!
23.7.2017 | Evropske lige
Štadion: Stade Louis II, Gledalcev: , Sodnik: G. Rocchi (ITA)
Monaco: Danijel Subašić, Djibril Sidibé, Fabinho, Benjamin Mendy, Jemerson, Andrea Raggi (od 70. Almamy Toure), Tiemoué Bakayoko, Thomas Lemar, Bernardo Silva, Valère Germain (od 91. Nabil Dirar), Kylian Mbappe (od 81. Joao Moutinho).
Trener: Leonardo Jardim
Manchester City: Willy Caballero, John Stones, Aleksandar Kolarov, Bacary Sagna, Gaël Clichy, Leroy Sane, Kevin De Bruyne, Raheem Sterling, Fernandinho, Sergio Aguero.
Trener: Josep Guardiola
Glede na to, kar gledamo v Ligue 1 in glede na videno na prvi tekmi, smo nocoj lahko pričakovali napad Monaca od prve minute. To smo tudi dobili. Domačini so jurišali po dva gola, s katerima bi se, če seveda nobenega ne bi dobili, uvrstili mimo Manchester Cityja v četrtfinale Lige prvakov. Začelo se je v sedmi minuti, ko je Mbappe prišel pred Caballera, toda slednji je njegov poizkus ubranil. V naslednji minuti pa je komaj 18-letni zvezdnik v nastajanju zadel. Danes znova odlični Bernardo Silva je bil podajalec, Mbappe pa strelec za vodstvo Monaca. Nogometaši Monaca gostom iz Manchestra nikakor niso dali dihati, pravzaprav je izgledalo kot da igrata ekipi dveh povsem različnih kakovostnih razredov, Monaco pa je bil tisti, ki je vajeti igre držal v svojih rokah.

In v 29. minuti je ekipa trenerja Leonarda Jardima že dosegla cilj. Super je podal Mendy, zadel pa je Fabinho. Hrvaški vratar Danijel Subašić je imel na golu Monaca miren večer, Angleži namreč sploh niso bili nevarni, saj so hitro izgubljali žogo. Na drugi strani je bil Monaco vseskozi nevaren za nasprotni gol in izid 2:0 ob polčasu je bil povsem realen, za Manchester City morda celo dober. Sploh glede na prikazano.

Ob prihodu z odmora smo na igrišču videli nekoliko drugačno sliko. Pravzaprav razumljivo, saj so Angleži začeli pritiskati in iskati zadetek. Prva prava priložnost v 57. minuti, De Bruyne je podal Sterlingu, ki je lepo podal do Sergia Aguera, Subašića pa je junaško rešil svoj gol. City je v nadaljevanju vzpostavil dominacijo na igrišču, domačini pa so čakali na protinapade. V 62. minuti nova priložnost za Aguera, toda žoga je zletela čez gol. Dve minuti pozneje novo "srečanje" Aguera in Subašića, znova pa je bil zmagovalec hrvaški vratar. Gol Cityja je visel v zraku. V 67. minuti je Sane z leve strani streljal mimo gola. No, v 71. minuti pa je zadel. V mrežo je pospravil Subašićev odbitek po strelu Aguera, Nemec pa je meril pod prečko.

V tem trenutku je bil naprej uvrščen Manchester City, toda tekme še ni bilo konec. Tekla je 77. minuta, ko je Monaco znova zadel. Po podaji s prostega strela je z glavo natančno meril Bakayoko in Monaco znova potisnil v četrtfinale. Sledil je še napet zaključek tekme, v katerem so nogometaši Manchester Cityja iskali poti do gola, a jih niso našlo. Zmagal je Monaco in to z zadostno prednostjo, da se je po zaslugi večjega števila doseženih golov v gosteh veselil napredovanja med osem najboljših ekip v Evropi. Glede na videno na obeh tekmah bi bili zares krivični, če bi dejali, da se je ena najbolj razigranih ekip osmine finala Lige prvakov tja uvrstila nezasluženo.