Uredništvo    7. marec 2017
Liga prvakov, osmina finala

Sramota Arsenala je popolna

Če je bila predstava Arsenala v Münchnu katastrofalna, je bila nocoj v Londonu katastrofalno sramotna. Dvoboj z močnim Bayernom osramočeni Topničarji zaključujejo s skupnim izidom 2:10.
Napolnili bi tri Allianz Arene
Štadion: Emirates, Gledalcev: , Sodnik: T. Sidiropoulos (GRČ)
Arsenal: David Ramirez Ospina, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Shkodran Mustafi, Bellerin, Aaron Ramsey (od 73. Francis Coquelin), Granit Xhaka, Alex Oxlade-Chamberlain, Theo Walcott, Danny Welbeck, Alexis Sanchez (od 74. Lucas Perez).
Trener: Arsene Wenger
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Rafinha, Mats Hummels, Arturo Vidal, Javi Martinez, Xabi Alonso, Thiago Alcantara (od 79. Joshua Kimmich), Franck Ribery (od 80. Renato Sanches), Arjen Robben (od 71. Douglas Costa), David Alaba, Robert Lewandowski.
Trener: Carlo Ancelotti
Arsenal je nocoj lovil izjemno velik zaostanek iz Münchna, kjer je izgubil s kar 1:5, zato je bilo jasno, da mora danes odigrati perfektno tekmo, Bayern pa na drugi strani najslabšo sploh v zadnjih letih. Londončani so imeli tudi na Emiratesu precej dela pri vzpostavitvi kontrole nad potekom srečanja. Alaba je v osmi minuti prvo sprožil proti domačemu golu, vendar bil precej od uspeha. Giroud je bil v 13. minuti prvi, ki se je boril za strel v majici Arsenala, vendar je pred njim pravočasno rešil Hummel. Potem pa - gol. Tekla je 20. minuta, Theo Walcott je prišel z desne strani pred Neuerja in ga premagal z natančno odmerjenim strelom pod prečko.

Bavarci so bili v nadaljevanju še naprej več pri žogi, vendar v napadu niso bili konkretni. Domači tabor je v 33. minuti skočil ob nedosojenem prekršku Alonsa nad Walcottom v kazenskem prostoru, a brez enajstmetrovke. V naslednji minuti nova napadalna akcija Walcotta, identična tisti ob golu, Anglež pa tokrat ni bil dovolj natančen. Gostje na drugi strani iso bili pretirano nevarni. Najlepšo priložnost je imel Lewandowski v 38. minuti, ko se je znašel za obrambo Arsenala, "poiskal" ga je (s podajo) Robben, po ne najlažjem udarcu Poljaka pa je žoga zletela mimo gola. V 41. minuti je s svojim značilnim udarcem z levico poizkušal še Robben, a daleč od uspeha. Tako kot na drugi strani Sanchez v 45. minuti.

Drugi polčas se je začel s hladno prho za Arsenal. V 53. minuti je Koscielny zagrešil prekršek za enajstmetrovko, prejel rumeni karton, po ugovarjanju pa še drugega in moral z igrišča. Žogo je z bele točke v mrežo poslal Robert Lewandowski. Sledili sta dve priložnosti za Bayern, ki pa sta ostali neizkoriščeni, nato pa je v 68. minuti goste v vodstvo popeljal, po napaki domače obrambe, Arjen Robben. Emirates se je začel počasi prazniti, ko je v 78. minuti rezervist Douglas Costa zadel za 3:1 v korist Bayerna.

Arsenal je bil znova povsem nemočen, z izjemo posameznih strelov bolj iz obupa kot kaj drugega, ni imel od igra prav nič. Bavarci so potrte domačine kaznovali še dvakrat. Arturo Vidal je v 80. minuti lobal Ospino, pet minut pozneje pa je po podaji Coste brez težav zadel za končnih 5:1 in skupno 10:2. To je nova velika zmaga za Bayern in še ena zares velika sramota za Arsenal.