Uredništvo    23. november 2016
Liga prvakov, skupina D, 5. krog

München bo le izlet

Atletico je na dokaj neatraktivni tekmi z zadetkoma Francozov Griezmanna in Gameira strl odpor PSV in si s peto zaporedno zmago zagotovil prvo mesto v skupini. Gostovanje na Allianz Areni bo štelo le za prestiž.
Znana oba termina tekem Maribo...
Štadion: Vicente Calderon, Gledalcev: , Sodnik: Aliaksei Kulbakov (BLRS)
1 : 0

2 : 0

Atletico Madrid: Jan Oblak, Luis Filipe (od 76. Juanfran), Diego Godin, Šime Vrsaljko, Jose Gimenez, Yannick Ferreira-Carrasco, Koke, Tiago, Gabi, Kevin Gameiro, Antoine Griezmann.
Trener: Diego Pablo Simeone
PSV Eindhoven: Jeroen Zoet, Daniel Schwaab, Hector Moreno, Nicolas Isimat-Mirin, Jetro Willems (od 46. Jordy De Wijs), Santiago Arias, Davy Pröpper (od 84. Ramon-Pascal Lundqvist), Gastón Pereiro, Steven Bergwijn (od 61. Luciano Narsingh), Oleksandr Zinčenko, Bart Ramselaar.
Trener: Phillip Cocu
Obračuni Atletica in PSV so v zadnjih letih stalnica Lige prvakov, večina med njimi pa ima skupen imenovalec v tem, da praviloma ne ponujajo ravno najbolj navdušujočega nogometa. Tako je bilo tudi nocoj v Madridu, kjer je Atletico upravičil vlogo favorita in zmagal, a vendarle odigral tekmo za hitro pozabo.

Atleticu je dodaten motiv pred tekmo dajal izid iz Rusije, kjer je Rostov senzacionalno premagal Bayern, ob čemer je Madridčanom za zmago v skupini nocoj zadostoval že remi.

Atletico je začel zelo napadalno in si v kratkem času priigral dve lepi priložnosti preko Gameira, ki je za las zgrešil gol po predložku Yannicka Carrasca, in Griezmanna, ki je nevarno meril z razdalje. PSV je vrnil preko Gastona Pereira, ki je sam stekel pred Jana Oblaka, a meril zelo slabo in zapravil največjo priložnost Nizozemcev na tekmi.

Po suhoparnem zaključku prvega polčasa je Atletico v drugem dodal malo "plina" in naposled strl goste, ki imajo sicer v zadnjem mesecu veliko težav s formo. Ledina je bila prebita v 55. minuti, ko je po podaji Griezmanna Gameiro sijajno meril s težkega položaja ne desni strani, končni izid tekme pa je dobrih deset minut kasneje postavil Griezmann, ki je izkoristil podajo Tiaga in ob zdrsu vratarja PSV Zoeta zadel za končnih 2:0.