Uredništvo    21. februar 2017
Liga prvakov, osmina finala, prva tekma

Atletico poletel do sijajne zmage

Atletico je na odlični tekmi polni priložnosti in zadetkov s 4:2 premagal Bayer iz Leverkusna in si priigral izjemno prednost pred povratno tekmo. Kevin Kampl med najboljšimi v domačih vrstah, Jan Oblak ni igral.
Znana oba termina tekem Maribo...
Štadion: BayArena, Gledalcev: 29300, Sodnik: William Collum (ŠKO)
Bayer Leverkusen: Bernd Leno, Aleksandar Dragović, Wendell, Omer Toprak, Kevin Kampl, Benjamin Henrichs, Kai Havertz (od 56. Kevin Volland), Charles Aranguiz, Julian Brandt (od 87. Leon Bailey), Javier Hernandez, Karim Bellarabi (od 66. Joel Pohjanpalo).
Trener: Roger Schmidt
Atletico Madrid: Miguel Moya, Luis Filipe, Stefan Savić, Šime Vrsaljko, Jose Gimenez, Saul Niguez, Yannick Ferreira-Carrasco (od 79. Fernando Torres), Koke, Gabi, Kevin Gameiro, Antoine Griezmann.
Trener: Diego Pablo Simeone
Uf, kakšna nepričakovana poslastica na BayAreni! Če je obračun osmine finala izpred pred dveh let napovedoval taktičen obračun in igro kaznovanja nasprotnikovih napak, smo danes dobili še en dokaz, kako nepredvidljiv je lahko nogomet. Bayer in Atletico sta uprizorila izjemno tekmo s številnimi priložnostmi in zadetki, Atletico pa pred zadetkom za končnih 4:2 ni bil prav daleč od tega, da bi zakockal dva zadetka prednosti.

Slovenski vratar Jan Oblak nocoj vendarle ni odigral prve tekme po decembru, ko je na srečanju proti Villarrealu staknil poškodbo ramena. Prednost je dobil Miguel Moya, ki pa je vnovič zagrešil pomembno napako, kar je seveda lahko le voda na mlin našemu reprezentančnemu vratarju. Kevin Kampl je odigral celo tekmo in bil eden najboljših posameznikov v domačih vrstah, prav Moya pa mu je prvem polčasu s konicami prstov "snel" spetakularen zadetek.

Atletico je na vso moč udaril v 12. minuti, ko si je po hitrem protinapadu gostov BayArena kar dvakrat globoko oddahnila. Najprej je Bernd Leno ubranil strel povsem neoviranega Antoina Griezmanna, v isti akciji pa je po predložku Luisa Filipeja domači branilec Wendell zadel prečko. Pet minut kasneje je Atletico povedel, avtor mojstrskega zadetka, ki je spomnil na mojstrovino z lanskoletne tekme proti Bayernu, Saul NIguez, pa je s fantastičnim strelom žogo v visokem loku poslal mimo nemočnega Lena.

V 25. minuti je bil Atletico že na pragu raja. Po novem protinapadu je Kevin Gameiro sijajno našel Griezmanna, ki je žogo od prečke pospravil v mrežo. Pet minut kasneje je Moya ubranil izjemen strel Kampla z razdalje, v 34. minuti pa je bil Atletico na pragu vodstva s 3:0, a je Leno še drugič v prvem delu zaustavil strel neoviranega Griezmanna.

Bayer je znižal že v tretji minuti nadaljevanja, ko je akcijo z ostro podajo na desno stran začel Kampl, z asistenco nadaljeval Benjamin Henrichs, z zadetkom pa zaključil natančni Karim Bellarabi. Že v naslednjem napadu je hitronogi Gameiro zadel prečko, Atletico pa se je novega zadetka veselil v 57. minuti, ko je škotski sodnik William Collum dosodil sporno enajstmetrovko po prekršku Aleksandra Dragovića nad Gameirom, ki je bil domnevno zunaj kazenskega prostora. Francoz je sam zanesljivo meril po sredini in Atletico popeljal v vodstvo s 3:1, že deset minut kasneje pa je Bayer vrnil, ko je po navidez nenevarni akciji Miguel Moya slabo izbil žogo v soigralca Stefana Savića, ki je zatresel lastno mrežo.

Sledile so nervozne minute za Atletico, izenačenje pa je preprečil branilec Luis Filipe, ki je strel Chicharita Hernandeza zaustavil na golovi črti. Štiri minute pred koncem tekme je Atletico izkoristil enega od številnih protinapadov, ko je po asistenci Šimeta Vrsaljka z glavo zadel rezervist Fernando Torres in Atleticu na stežaj odprl vrata vnovične uvrstitve med osem najboljših v Evropi.