Uredništvo    12. april 2017
Liga prvakov, četrtfinale

Monaco domov s prednostjo

Končana je težko pričakovana, a zaradi neljubega dogodka na danes prestavljena tekma med Borussio in Monacom. Francozi domov odhajajo z zmago, ki pa Dortmundu vendarle še ne zapira vrat v polfinale.
Prva postaja do Kijeva
Štadion: Signal Iduna Park, Gledalcev: , Sodnik: D. Orsato (ITA)
Borussia Dortmund: Roman Burki, Marcel Schmelzer (od 47. Christian Pulišić), Sokratis Papastathopoulos, Raphaël Guerreiro, Sven Bender (od 46. Nuri Sahin), Julian Weigl, Lukasz Piszczek, Matthias Ginter, Ousmane Dembele, Pierre-Emerick Aubameyang, Shinji Kagawa.
Trener: Peter Bosz
Monaco: Danijel Subašić, Fabinho, Andrea Raggi, Kamil Glik, Almamy Toure, Jemerson, Thomas Lemar, Bernardo Silva (od 66. Nabil Dirar), Joao Moutinho, Kylian Mbappe, Radamel Falcao (od 85. Valère Germain).
Trener: Leonardo Jardim
(foto: /)
Monaco je v Dortmundu, kjer so bili še vedno pod vplivom včerajšnjega dogodka, napravil velik posel. Domači so tekmo začeli brez nekaj poškodovanih igralcev in z načeto samozavestjo. Gostje pa so bili motivirani, potem ko so iz Lige prvakov že izločili Manchester City. Iz prve priložnosti na tekmi v 17. minuti, ko je Mbappe priboril enajstmetrovko, niso uspeli zadeti, najstrožjo kazen je zastreljal Fabinho. Dve minuti pozneje vendarle gol Monaca, podal je Lemar, zadel pa Mbappe. V 35. minuti so gostje vodili že z 2:0 po napaki Benderja, ki je z glavo zadel lastno mrežo. Dortmund v prvem polčasu ni uspel priti iz krča, priigral si ni nobene omembe vredne priložnosti.

Na začetku drugega polčasa dvojna menjava pri domačih, izstopila sta Bender in Schmelzer, vstopila pa sta Pulišić in Sahin, igra pa je takoj zaživela. Pritisk Nemcev je sadove obrodil v 57. minuti, ko je zaostanek zmanjšal Ousmane Dembele. Sledilo je še nekaj priložnosti za domačine, ki so ostale neizkoriščene in za to je prišla tudi kazen. Mladi as gostov Mbappe je v 79. minuti povišal prednost na 3:1. Pet minut pred koncem tekme pa je padel pomemben gol za Dortmund, dosegel ga je Kagawa in tako svoje moštvo pred povratno tekmo vrnil v igro, saj je zaostanek Dortmunda minimalen in vsekakor ulovljil. Če bodo Nemci le igrali tako kot so nocoj igrali v drugem polčasu.