Uredništvo    22. november 2016
Liga prvakov, 5. krog

Toča golov in rekord

Kakšna tekma v Dortmundu! Borussia je proti Legii celo zaostajala, nato pa se je vsulo skupaj kar 12 zadetkov! Dvoboj nemškega in poljskega kluba se je vpisal v zgodovinske knjige Lige prvakov.
13.5.2017 | Evropske lige
Štadion: Westfallen, Gledalcev: 55094, Sodnik: Martin Strömbergsson (ŠVE)
Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Marc Bartra (od 62. Erik Durm), Gonzalo Castro, Felix Passlack, Christian Pulišić, Sebastian Rode, Matthias Ginter, Marco Reus, Nuri Sahin (od 70. Pierre-Emerick Aubameyang), Ousmane Dembele (od 72. Andre Schürrle), Shinji Kagawa.
Trener: Thomas Tuchel
Legia: Radoslaw Cierzniak, Jakub Rzezniczak, Jakub Czerwinski, Bartosz Bereszynski, Michal Pazdan, Miroslav Radović, Vadis Odjidja-Ofoe (od 75. Nemanja Nikolić), Michal Kopczynski, Guilherme (od 55. Tomasz Jodlowiec), Aleksandar Prijović (od 69. Mateusz Wieteska), Michal Kucharczyk.
Trener: Jacek Magiera
Goliada v Dortmundu se je začela v deseti minuti, na presenečenje domače publike in tudi moštva pa so zadeli gostje iz Varšave. V polno je zadel srbski nogometaš s švicarskim potnim listom Aleksandar Prijović. Veselje gostov ni trajalo dolgo, nogometaši Borussie so izid poravnali v 17. minuti, ko je zadel Shinji Kagawa. Japonec je "znorel" hitro še enkrat, in sicer v 18. minuti, ko je zadel za preobrat Dortmunda - 2:1. Če je kdo mislil, da se bo rezultat do konca prvega olčasa ustalil, pa se je pošteno zmotil. V 21. minuti je bilo že 3:1 za domače moštvo, tokrat je zadel Nuri Sahin. Razpoloženi Prijović je s svojim drugim zadetkom na tekmi Legio vrnil v igro. Par minut pozneje bi lahko dosegel celo hat-trick in poravnal izid, toda sledila je kazen Dortmunda, Dembele in Reus sta z goloma poskrbela za izid polčasa 5:2.

Začetek drugega polčasa je ponudil manjše zatišje, nato pa je na Signal Iduna Parku spet grmelo. V 52. minuti je Reus zadel za 6:2, toda Poljaki se vseeno kar niso in niso predali. Kucharczyk je v 63. minuti znižal zaostanek, toda poraza Legie vseeno ni uspel preprečiti. Nemci so pritisnili na plin in po 20 minutah "miru" preko Passlacka povedli s 7:3. Nemanja Nikolić je potem prispeval četrti gol za poljskega prvaka, za končnih 8:4 pa je v tretji minuti sodnikovega podaljška zadel današnji veliki povratnik p opoškodbi Marco Reus.

Današnja tekma med Borussio in Legio se bo zapisala v zgodovinske knjige Lige prvakov, saj je bila to tekma z največjim številom golov doslej. Presegla je tisto iz sezone 2003/2004, ko sta 8:3 igrala Deportivo La Coruna in Monaco.