Uredništvo    6. december 2011
Liga prvakov skupina E, 6. krog

Zmaga modrih za napredovanje

Chelsea je v zadnjem krogu le storil potrebno - s previdno, a učinkovito igro je na svojem Stamford Bridgeu premagal Valencio, ki je celotno tekmo pritiskala, vendar ni uspela zadeti, tako da se seli v ligo Europa.
Velika točka iz Gelsenkirchna
Štadion: Stamford Bridge, Gledalcev: 41109, Sodnik: Gianluca Rocchi (ITA)
1 : 0

2 : 0

3 : 0

Chelsea: Petr Čech, Branislav Ivanović, Ashley Cole, John Terry, David Luiz, Oriol Romeu, Raul Meireles, Ramires (od 64. John Obi Mikel), Didier Drogba (od 78. Fernando Torres), Daniel Sturridge, Juan Manuel Mata (od 83. Florent Malouda).
Trener: Jose Mourinho
Valencia: Diego Alves, Adil Rami, Jeremy Mathieu, Victor Ruiz, Antonio Barragan, Jordi Alba (od 55. Aritz Aduriz), David Albelda, Tine Costa, Sofiane Feghouli (od 65. Pablo Hernandez), Roberto Soldado, Jonas.
Trener: Nuno Espirito Santo
Srečanje na Stamford Bridgeu je postreglo s hitrim zadetkom domačega moštva, ki je nocoj potrebovalo zmago. Varovanci portugalskega trenerja Andrea Villasa-Boasa, čigar stolček se že pošteno maje, so namreč povedli že v tretji minuti srečanja, ko je Juan Mata lepo podal Didierju Drogbaju, slednji se je otresel branilca in premagal Diega Alvesa, ki je bil blizu, vendar žogi ni uspel preprečiti poti v mrežo. Gostje so skušali doseči zadetek priključka, v peti minuti je vratnico po strelu z leve strani stresel Jordi Alba. V deseti minuti je sledil poizkus Albedle, pri katerem je moral Petr Čech napeti vse moči. V 22. minuti je Chelsea povedel z 2:0, in sicer po zaslugi neumne poteze Victorja Ruiza, ki je skušal Ramiresa zagraditi pred žogo, vendar se Brazilec ni dal, naposled je prišel do žoge in premagal Alvesa za 2:0.

Nogometaši Valencie so bili, kar se igre v polju tiče, boljši nasprotnik, več so bili pri žogi in vseskozi dajali vtis, kot da nocoj oni igrajo doma. Nogometaši Chelseaja so na drugi strani pametno branili prednost, na relativno lahek način so zaprli pot do svojega kazenskega prostora. Priložnosti, z izjemo poizkusa Daniela Sturridgea v prvem polčasu ni bilo.

Tudi v drugem polčasu so se nogometaši Chelseaja držali previdne igre in se posvečali predvsem obrambnim nalogam, za protinapade pa so bili zadolženi Romeu, Mata, Ramires, Sturridge in Drogba. Prav Sturridge je v 54. minuti znova prodrl po desni strani in preizkusil Alvesa, ki pa se je izkazal. Gostujoči trener Unai Emery je v igro kmalu poslal še drugega napadalca Aduriza, vendar mu to pretirane koristi ni prineslo. Valencia je v drugem polčasu še naprej držala žogo in pletla mrežo okrog Chelseajevega kazenskega prostora, toda še tiste redke poizkuse, ki so zleteli v okvir vrat, je zanesljvi Čech ubranil. Pri Chelseaju sta danes predvsem Juan Mata in Didier Drogba odigrala taktično izjemno dobro tekmo, ki sta jo v 76. minuti kronala z lepo akcijo in zadetkom Drogbaja. Ob izidu 3:0 je seveda vsem na stadionu, predvsem pa nogometašem Valencie, postalo jasno, da je upanja konec. Chelsea je srečanje dobil in se prebil v osmino finala Lige prvakov.