Uredništvo    15. februar 2017
Liga prvakov, osmina finala

Bavarski mlin zmlel Arsenal

Arsene Wenger je znova ostal praznih rok. Bayern je namreč že na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov Topničarje postavil na njihovo mesto, zabil pet golov ter zakorakal proti četrtfinalu.
27.5.2017 | Evropske lige
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: , Sodnik: Milorad Mažić (SRB)
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Mats Hummels, Arturo Vidal, Javi Martinez, Xabi Alonso, Thiago Alcantara, Arjen Robben (od 88. Rafinha), David Alaba, Douglas Costa (od 84. Joshua Kimmich), Robert Lewandowski (od 86. Thomas Müller).
Trener: Carlo Ancelotti
Arsenal: David Ramirez Ospina, Laurent Koscielny (od 49. Gabriel Paulista), Kieran Gibbs, Shkodran Mustafi, Bellerin, Mesut Özil, Francis Coquelin (od 77. Olivier Giroud), Granit Xhaka, Alex Oxlade-Chamberlain, Alex Iwobi (od 66. Theo Walcott), Alexis Sanchez.
Trener: Arsene Wenger
Energičen začetek srečanja na Allianz Areni je že v šesti minuti začinil prvi strel, proti golu Arsenala je s približno 18 metrov sprožil Arturo Vidal. Bavarci so na ta način malce umirili goste, v enajsti minuti pa jih poslali pod hladno prho. Coquelin očitno ni gledal Robbnovih tekem iz preteklosti, kajti Nizozemec mu je uspešno "prodal" svojo značilno akcijo, prodor od desnega roba igrišča v globino proti kazenskemu prostoru in kirurško natnačen strel v daljši vratarjev zgornji kot za 1:0. Robben je v 15. minuti poizkusil s podobnim strelom, tokrat z večje razdalje, toda brez težav za Ospino. Prvi strel Arsenala smo videli v 27. minuti, po prekršku Hummelsa nad Sanchezom na robu kazenskega prostora je natančno streljal Mesut Özil, a je Neuer dobro posredoval.

Dogajanje se je razživelo in v 29. minuti je Milorad Mažić dosodil malce sumljivo enajstmetrovko, potem ko je Lewandowski izbijal žogo, Koscielnyja pa se je nekako nastavil predenj. Alexis Sanchez ni najbolje streljal z bele točke, udaril je po sredini, Neuer je odbil, Sanchez pa je ob treh branilcih v drugo z diagonalo po tleh premagal vratarja Bayerna. V 35. minuti je občinstvo na Allianz Areni zmerjalo Milorada Mažića, saj Srb ni dosodil enajstmetrovke, potem ko je Alaba v roko zadel Bellerina. Sledil je poizkus Lewandowskega z glavo (čez gol), na drugi strani pa dober vole Xhake z roba kazenskega prostora, Neuer pa je bil na mestu. Pred koncem prvega dela igre smo videli še neuspešen poizkus Hummelsa z glavo ter dobro situacijo Özil pred golom Bayerna (malce) z leve, toda Nemec ni uspel premagati rojaka Neuerja.

Hitro je v drugem polčasu padel prvi gol. Bayern je pritisnil, Philipp Lahm je z desne strani spet poslal eno svojih podaj z očmi pred gol, tam pa je odlično skočil Robert Lewandowski in poslal diagonalo za hrbet danes sicer odličnega Ospine. Samo tri minute pozneje je Poljak neverjetno premišljeno odložil žogo z roba kazenskega prostora v prostor za Thiaga, ki je zadel za 3:1. To so bile minute Lewandowskega, ki je v 61. minuti iz gola zvabil Ospino, ga nato lobal in zadel prečko, odbito žogo pa je v roko enega od nogometašev Arsenala (Gibbsa) nastreljal Robben, toda Mažič ni dosodil enajstmetrovke. Takoj v naslednji akciji se je izkazal Ospina, Martinez je streljal z glavo, odlični Kolumbijec pa je bil dobro postavljen.

Thiago, ki je nocoj odigral ključno vlogo na sredini igrišča, je v 63. minuti dosegel svoj drugi gol na tekmi, tokrat s pomočjo odbitka Xhake. Arsenal je bil povsem potolčen. In še kar ni prenehalo "grmeti" proti golu Londončanov. Kar ni uspelo Robbnu, Costi, Kimmichu in Vidalu, je uspelo rezervistu Thomasu Müllerju v 88. minuti, postavil je namreč končni rezultat tekme 5:1. Če ne bi bilo na golu Arsenala razpoloženega Ospine, pa bi lahko bila sramota Arsena Wengerja še veliko večja.