Uredništvo    12. april 2017
Liga prvakov, četrtfinale

Ronaldo potopil Bayern

Tradicije zaporednih domačih zmag v Ligi prvakov je za Bayern konec. Real Madrid je na Allianz Areni uspel prebroditi zaostanek in se prebiti do velike zmage. Tekmo je v Münchnu obrnil Cristiano Ronaldo.
Messi hotel le dres Zidana
Štadion: Allianz Arena, Gledalcev: , Sodnik: N. Rizzoli (ITA)
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Jerome Boateng, Arturo Vidal, Javi Martinez, Xabi Alonso (od 64. Juan Bernat), Thiago Alcantara, Franck Ribery (od 66. Douglas Costa), Arjen Robben, David Alaba, Thomas Müller (od 81. Kingsley Coman).
Trener: Carlo Ancelotti
Real Madrid: Keylor Navas, Daniel Carvajal, Nacho, Marcelo, Sergio Ramos, Casemiro, Gareth Bale (od 58. Marcos Asensio), Luka Modrić (od 91. Mateo Kovačić), Toni Kroos, Karim Benzema (od 83. James Rodriguez), Cristiano Ronaldo.
Trener: Zinedine Zidane
Bavarce je pred začetkom današnjega super derbija z Realom doletela neprijetna novica, kajti trener Carlo Ancelotti je na zadnjem testu pred tekmo spoznal, da Robert Lewandowski zaradi boleče rame ne bo mogel igrati. Tako je mesto v konici napada dobil Thomas Müller. Nogometaši Bayerna so sicer bolje začeli tekmo, toda prvih 15 minut strelov ni bilo. V 16. minuti je kot prvi s prostega strela poizkusil Cristiano Ronaldo, vendar meril visoko čez gol. V 18. minuti pa lepa priložnost za Real. Kroos je podal pred gol, tam je skočil Karim Benzema in z glavo resno ogrozil Manuela Neuerja, ki je gol rešil tudi ob pomoči prečke. Potem so se prebudili domačini in zapretili preko Alabe in Riberyja, nato pa v 25. minuti tudi povedli. Iz kota je podal Alonso, z glavo pa je zadel Arturo Vidal

Gostujočega zvezdnika Ronalda je bilo v prvem polčasu malo videti, tudi sicer so imeli Madridčani v igri kar nekaj težav, le stežka so namreč prihajali v situacije za zaključni strel. Vidal je bil v 40. minuti v podobnem položaju kot ob golu, z desne strani mu je visoko žogo pred gol podaj Robben, Čilenec pa je tokrat meril previsoko. Ronaldo se je prebudil v 42. minuti, ko je nevarno sprožil proti golu, Neuer je imel precej dela. Za njim je streljal še Kroos, vendar diagonalno mimo gola. Na drugi strani je Ribery na robu kazenskega prostora prišel do strela in v roko zadel Carvajala. Španci so sicer protestirali, toda Rizzoli je pokazal na belo točko. Žogo si je nastavil Vidal, ki pa je žogo poslal visoko čez gol!
Bayern Real, Manuel Neuer, Cristiano Ronaldo

Ronaldo je takoj na začetku drugega polčasa zabil svoj 99. evropski gol v karieri! Tekla je 47. minuta, ko je Carvajal z desne strani podal pred gol, tam pa je odlično reagiral Ronaldo in izid na Allianz Areni poravnal. V 56. minuti je marsikdo že videl drugi gol za Real, toda po podaji Modrića je Bale z glavo streljal premalo močno za odličnega Neuerja. Sledilo je mučno obdobje za Bayern, v katerem je Javi Martinez v vsega treh minutah prejel dva rumena kartona, tako da so morali gostitelji tekmo nadaljevati z igralcem manj. To je seveda terjalo nekaj prilagoditev in prehod v sistem 4-4-1, Real pa je pritiskal. Najprej je v 66. minuti s prostega strela čez gol strelja Sergio Ramos.

Karim Benzema je nato v 72. minuti poizkušal z glavo, meril je čez gol. V naslednji akciji je prišel pred Neuerja, podal mu je Carvajal, toda Francoz je streljal naravnost v Neuerja. Rezervist Asensio je v 74. minuti poizkusil s strelom po tleh, Neuer pa je bil še enkrat več zanesljiv. Bayernov vratar je bil edini, ki je držal svojo ekipo nad vodo, v 75. minuti je fantastično reagiral ob močnem strelu Ronalda! Gol pa je visel v zraku, Madridčani so pritiskali in v 77. minuti prišli do gola. Dosegel ga je Ronaldo! Težav za Bayern pa s tem še ni bilo konec. Neuer je imel znova delo ob strelu Modrića, Marcelo pa je bil na njegovo srečo premalo natančen. Bayern je bil z igralcem manj nemočen, na svoj prvi strel v drugem polčasu pa so morali Bavarci čakati, ko je po tleh streljal Robben, vendar v resnici brez večjih preglavic za Navasa. Bavarci so v zadnjih minutah le krčevito branili minimalen zaostanek, s katerim so v tem dvoboju seveda še vedno živi. Vseeno pa bodo v Münchnu verjetno še nekaj časa sanjali zapravljeno enajstmetrovko Vidala, kajti če bi Bayern tedaj povedel z 2:0... Španci na drugi strani ne morejo biti drugega kot zelo zadovoljni, na svojem stadionu bodo namreč imeli lagodno prednost, ki jim omogoča precej bolj miren pristop.