Uredništvo    11. april 2017
Liga prvakov, četrtfinale

Barca prestreljena iz Torina

Juventus je pokazal zobe in nakazal šampionske ambicije! V Torinu je pod težo treh prejetih golov padla Barcelona in bila z izjemo posesti žoge povsem podrejena. Junak večera: Paulo Dybala.
Mi skupaj eno smo!
Štadion: Juventus Arena, Gledalcev: , Sodnik: S. Marciniak (POL)
Juventus: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Dani Alves, Leonardo Bonucci, Alex Sandro, Sami Khedira, Miralem Pjanić (od 88. Andrea Barzagli), Juan Cuadrado (od 73. Mario Lemina), Gonzalo Higuain, Paulo Dybala (od 81. Tomas Rincon), Mario Mandžukić.
Trener: Massimiliano Allegri
Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Samuel Umtiti, Jeremy Mathieu (od 46. André Gomes), Gerard Pique, Andres Iniesta, Ivan Rakitić, Javier Mascherano, Sergi Roberto, Luis Suarez, Neymar, Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Današnja tekma v Torinu je imela neprijeten uvod v Dortmundu, kjer je tekma odpadla zaradi eksplozije, v katero je bil udeležn avtobus Borussie, Marc Bartra pa je dobil ureznine in moral v bolnišnico. Kljub neljubemu dogodku je Torino živel za to tekmo. Domača ekipa pa tudi, saj je Stara dama tekmo začela silovito. Prvo priložnosti so si gostitelji priigrali že v tretji minuti, po podaji z desne strani se je pred Ter Stegnom znašel Higuain in streljal z glavo, a le v nemškega vratarja Barcelone. Komaj osma minuta je tekla na Juventus Areni, ko je Juventus povedel. Cuadrado je z desne strani v kazenski prostor podal Paulu Dybali, spretni Argentinec pa se je obrnil in spretno (z mesta!) udaril ter premagal Ter Stegna! Po prejetem golu je Barcelona prevzela pobudo, Juventus pa se je v hipu pomaknil nazaj.

V 22. minuti je semafor kazal že 2:0! Pred tem je Messi z izjemno globinsko podajo na levo vratnico Juventusa poslal Iniesto, ki je bil sam pred Buffonom,toda italijanski vratar je ubranil svoj gol. No, potem pa znova Paulo Dybala. Z leve strani mu je žogo na rob kazenskega prostora podal Mandžukić, Argentinec pa je odlično udaril, super nameril in še drugič nocoj premagal Ter Stegna! Barcelona si nikakor ni uspela pripraviti prave priložnosti, da bi se vrnila v tekmo, Italijani so se uspeli v svojem slogu disciplinirano braniti, v 44. minuti pa so znova sprožili proti nasprotnim vratim, na robu kazenskega prostora malce z leve strani je vole sprožil Higuain, Ter Stegen pa je imel z njegovim strelom precej dela.
Paulo Dybala, Juventus

Luis Enrique je ob polčasu menjal, branilec Mathieu je mesto prepustil vezistu Gomesu. Hitro se je začelo znova dogajati. Najprej je zapretil Messi v 47. minuti, a zgrešil, na drugi strani pa akcija Khedire in tudi nenatančen strel Nemca. In kmalu je bilo spet vroče. Iniesta je v 52. minuti meril za las čez gol, potem pa dva zaporedna udarca Higuaina, oba preslaba za Ter stegna. A to je bila napoved za to, kar je sledilo. Juventus je imel kot, v kazenskem prostoru pa je ob Mascheranu z glavo natančno meril branilec Giorgio Chiellini! Barcelona se ni predala, temveč je začela plesti mrežo pred kazenskim prostorom Juventusa. V 68. minuti velika priložnost za Suareza po podaji Messija, Urugvajec je ob Bonucciju prišel pred Buffona, ga že premagal a streljal mimo gola. Sledil je še sporen moment, v kazenskem prostoru Juventusa je ob strelu enega od igralcev Barcelone žoga v roko zadela Chiellinija, ki je preprečil žogi pot proti golu, toda brez enajstmetrovke!

Italijani so začeli izdatneje braniti svojo prednost, Barceloni so prepustili prostor in žogo, a hkrati trdno učvrstili vse dostope do svojega gola. Barcelona je tako povsem prevladovala na igrišču, toda to ji je kaj malo pomagalo, kajti danes je bil Juventus boljši in si pred gostovanjem na Nou Campu priigral zares veliko prednost.