Uredništvo    14. marec 2017
Liga prvakov, osmina finala

Rutina za Juventus

Možnosti so bile minimalne, tako v teoriji kot tudi v praksi. Porto je povratno tekmo v Torinu bolj ali manj le "oddelal", kajti Juventus mu ni pustil prav nič možnosti za uspeh. Dybala odločil zmagovalca.
18.3.2017 | Evropski pokali
Štadion: Juventus Arena, Gledalcev: , Sodnik: O. Hategan (ROM)
1 : 0
Juventus: Gianluigi Buffon, Dani Alves, Leonardo Bonucci, Mehdi Benatia (od 60. Andrea Barzagli), Alex Sandro, Sami Khedira, Claudio Marchisio, Juan Cuadrado (od 46. Marko Pjaca), Gonzalo Higuain, Paulo Dybala (od 76. Tomas Rincon), Mario Mandžukić.
Trener: Massimiliano Allegri
Porto: Iker Casillas, Maxi Pereira, Ivan Marcano, Miguel Layun, Felipe, Danilo Pereira, André André, Oliver Torres (od 70. Otavio), Yacine Brahimi (od 67. Diogo Jota), Andre Silva (od 46. Willy Boly), Soares.
Trener: Nuno Espirito Santo
Pred današnjo povratno tekmo v Torinu ni bilo veliko optimistov, ki so verjeli v preobrat Porta. Imeli so prav. Italijanski prvak je mojster igre na rezultat in to je danes tudio dokazal. Gostje so bili tisti, ki so potrebovali hiter zadetek. Vseeno so bili Italijani tisti, ki so začeli bolje, s streloma Higuaina in Dybale. V šesti minuti je bil Dybala že blizu uspehu, a je žoga po njegovem strelu zletela mimo vratnice. Veliko priložnost so si gostitelji priigrali v 23. minuti, po podaji Cuadrada je z glavo streljal Mario Mandžukić, toda Casillas je dobro posredoval. V 38. minuti nova priložnost za domače, znova je streljal Mandžukić, tokrat mimo gola. Zaključek prvega polčasa je bil hektičen. V 41. minuti je Maxi Pereira "pordečel" zaradi roke v kazenskem prostoru, tako da je Juventus dobil enajstmetrovko. Izvedel jo je Paulo Dybala in Juventus popeljal v vodstvo.

Na začetku drugega polčasa takoj priložnost za goste. Po protinapadu je Soares prišel sam pred Buffona, malce z leve strani, vendar streljal mimo gola. Juventusu se seveda ni več nikamor mudilo, skupni izid 3:0 je bil več kot ugoden. No, v 66. minuti vseeno nova priložnost za velikana iz Torina, Higuain je streljal mimo gola. Portugalci so se bolj ali manj že vdali. Juventus se je zadovoljil z minimalnim vodstvom, s katerim je podkrepil "kapital" s prve tekme na Portugalskem ter se povsem zasluženo in brez večjih težav prebil v četrtfinale Lige prvakov