Uredništvo    12. marec 2017
1. SNL, 24. krog

Celjani potrdili dobro formo

Celjani so v gosteh s 3:2 premagali Krčane in tako po premoru na svoj račun naložili že sedem točk. Krško na zmago pred svojimi gledalci čaka že štirinajst prvenstvenih krogov.
2 : 3
Krško: Marko Zalokar, Marko Dušak (od 85. Svetlan Kosić), Jan Gorenc (od 87. Miha Drnovšek), Klemen Šturm, Damjan Vuklišević, Robert Pušaver, Nikola Gatarić, Arafat Mensah Ibrahim, Dejan Urbanč (od 29. Tonči Mujan), Filip Dangubić, Martin Kramarič.
Trener: Rok Zorko
Celje: Matic Kotnik, Elvedin Džinić, Tadej Vidmajer, Jure Travner, Lovro Cvek (od 46. Tilen Klemenčič), Janez Pišek, Tomislav Barišić, Amar Rahmanović, Goran Cvijanovič (od 74. Matej Podlogar), Dalibor Volaš, Luka Belić (od 89. Damir Hadžič).
Trener: Igor Jovičević
(foto: nkcelje.si)
Celjani so imeli v drugem delu sezone precej ugoden žreb, saj so se pomerili s tremi tekmeci s spodnjega dela lestvice, a to vseeno ne zmanjšuje dejstva, da so na omenjenih treh tekmah osvojili kar sedem točk. Po remiju proti Kopru in minimalni zmagi proti Radomljam so varovanci Igorja Jovićevića v gosteh premagali še Krško, ki je na drugi stran po zimskem premoru osvojilo le eno točko. Ob tem so Posavci kar dvakrat izgubili doma in na zmago pred svojimi gledalci čakajo že vse od 21. septembra lani, ko so v 10. krogu prvenstva z 1:0 premagali Rudar.

Krško je imelo prvo lepšo priložnost za zadetek v 25. minuti, ko po lepi akciji Ibrahima Mensaha in Nikole Gatarića ni zadel Martin Kramarič. Že v  naslednjem napadu so gostitelji dvojno obžalovali zapravljeno priložnost, saj je Lovro Cvek žogo med nogama domačega vratarja Marka Zalokarja spravil v gol in se veselil svojega prvega zadetka po selitvi v Celje iz Aluminija. V 35. minuti so Celjani podvojili vodstvo, ko je po kotu z glavo zadel še mladi Srb Luka Belić, ki se je prav tako veselil svojega prvenca v majici Celja.

Po zaostanku z 0:2 so Krčani v drugem delu igre pokazali veliko želje po izenačenju. Trud se je obrestoval v 57. minuti, ko je razigrani Mensah priigral enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel prvi strelec Krškega Filip Dangubić. Le dve minuti kasneje so Celjani znova povedli z dvema zadetkoma prednosti, ko je s strelom po tleh Zalokarja premagal še Amar Rahmanović. Tudi na naslednji zadetek ni bilo treba čakati dolgo, saj je že v 67. minuti Mensah iztržil še eno enajstmetrovko, ki je znova uspešno izvedel Dangubić.

Do izteka srečanja so se gostitelji močno trudili zabiti še tretji gol, navkljub pritisku na gostujoča vrata pa je ostalo pri zmagi Celjanov, ki so se točkovno izenačili z Goričani in Koprčani.