Uredništvo    6. avgust 2016
1. SNL, 4. krog

Energija Krškega živi naprej

Nogometaši Krškega so navkljub odhodu številnih nosilcev igre še naprej trn v peti favoritom. V četrtem krogu je pred več kot tisoč gledalci v Krškem padla Gorica.
1 : 0
Krško: Marko Zalokar, Robert Pušaver, Klemen Šturm, Damjan Vuklišević, Marko Dušak (od 46. Miha Drnovšek), Dejan Urbanč, Žiga Jurečič, David Bučar (od 87. Luka Pavič), Filip Dangubić, Martin Kramarič, Rok Baskera (od 69. Tim Čeh).
Trener: Stipe Balajić
Gorica: Gregor Sorčan, Miha Gregorič, Alen Jogan, Uroš Celcer, Tine Kavčič, Dejan Žigon, Gianluca Franciosi (od 71. Andrej Kotnik), Rok Grudina, Sandi Arčon (od 70. Miran Burgič), Rifat Kapić, Bede Amarachi Osuji (od 79. Tilen Nagode).
Trener: Miran Srebrnič
Nogometaši Krškega so že v lanski sezoni presenečali favorizirane tekmece in predvsem na svojem stadionu vknjižili veliko zmag, po koncu sezone pa je moštvo iz lanske sezone tako rekoč razpadllo, a vsaj v uvodnih krogih sezone tega ni čutiti. Po dveh remijem in tesnem porazu v Ljubljani so varovanci Tomaža Petroviča danes z 1:0 premagali Gorico, tudi tokrat pa se je stadionu Matije Gubca zbralo več kot tisoč gledalcev.

V prvem polčasu so bili pri zaključevanju akcij nekoliko nevarnejši Goričani, ki pa si vendarle niso priigrali večjih priložnosti za zadetek. Edini zadetek na tekmi je padel v 60. minuti, ko se je po podaji Filipa Dangubića najbolje znašel Martin Kramarič in na svoj račun vpisal že svoj drugi prvoligaški zadetek v letošnji sezoni. Tri minute kasneje je mimo vrat meril Dejan Žigon, do konca srečanja pa sta bila nenatančna še Rok Grudina in Bede Osuji.