Uredništvo    10. september 2017
1. SNL, 8. krog

Olimpija že tonila, a triumfirala

Olimpija je imela v Krškem kar nekaj težav v prvem polčasu, v katerem je dvakrat zaostajala. V drugem pa je zrežirala preobrat in se s štirimi doseženimi zadetki veseli nove zmage.
Štadion: , Gledalcev: , Sodnik:
Krško: Marko Zalokar, Marko Krajcer, Klemen Šturm, Marko Jakolič, Leo Ejup, Tonči Mujan (od 78. Luka Gajić), Uroš Jovanović (od 69. David Kovačič), Roko Nakić, Nikola Mandić (od 90. Luka Kerin), Marin Jurina, Miljan Škrbić.
Trener: Stipe Balajić
Olimpija: Rok Vodišek, Branko Ilić, Dino Štiglec, Mitch Apau, Kenan Bajrič, Dario Čanađija, Tomislav Tomić (od 46. Andrés Vombergar), Stefan Savic, Nik Kapun, Ricardo Alves (od 87. Goran Brkić), Issah Abass (od 86. Nathan Oduwa).
Trener: Igor Biščan
(foto: nkolimpija.si)
Srečanje v Krškem so pospremile dežne padavine in tudi prevlada na igrišču s strani Olimpije. Prvo priložnost smo videli v šesti minuti, Apau je sicer bolj streljal kot podajal, na drugi vratnici je bil Nik Kapun in streljal mimo gola. Stefan Savić je dve minuti pozneje izgubil žogo ob pritisku Klemna Šturma. Slednji je potegnil proti golu, odigral podajo z Miljanom Škrbićem, nato pa na drugi strani našel prostega Marina Jurino, ki je Krčane popeljal v vodstvo. Krško je vzpostavilo ravnotežje na igrišču, predvsem pa zaprlo poti do svojega gola. V 18. minuti nov strel, poizkusil je Mandić, toda Vodišek je bil na mestu. Olimpija je zapretila v 20. minuti, po podaji iz kota je mimo gola "iz prve" streljal Apau. Izid je bil poravnan v 25. minuti. Ljubljanski napad je s streom z roba kazenskega prostora zaključil Stefan Savić, ki je udaril močno, žoga je oplazila Škrbić in končala v mreži. Zalokar je bil v 30. minuti na novi preizkušnji, z razdalje je streljal Čanađija, za njim pa po kotu še Ilić, a je meril čez gol. Kar ni uspelo gostom, je uspelo domačinom. Izjemno lepo akcijo sta izvedla Miljan Škrbić in Mujan, odigrala sta dvojno podajo, srbski napadalec pa je dosegel svoj deveti gol v sezoni!

Biščan je ob polčasu menjal, v lov za Krškim je Olimpija odšla brez Tomića in z Vombergarjem. Rezultat je Olimpija poravnala v 53. minuti, ko je akcijo Abassa, Vombergar je prepustil žogo, z močnim in natančnim udarcem končal Ricardo Alves. Andres Vombergar je v 56. minuti izkoristil slabo izbijanje žoge v domači obrambi, novinec pri Olimpiji pa je premagal Zalokarja in Olimpijo popeljal v vodstvo. V 60. minuti novo delo za Zalokarja, močno je sprožil Savić. Olimpija je drugi polčas igrala v precej višjem tempu kot prvega. Savić je v 64. minuti že premagal Zalokarja, lobal ga je, toda na golovi črti je izbil Ejup in rešil gol. Olimpija je povsem prevladovala na igrišču in v 74. minuti povedla s 4:2. Najprej je Alves zaposlil Abassa, ki je preigral Zalokarja, a nastreljal Jakoliča, odbito žogo pa je v mrežo potisnil Alves. Olimpija je povsem brez težav nadzirala potek preostanka tekme in vknjižila novo zmago, s katero je na prvem mestu zdaj za dve točki pred Mariborom.