Uredništvo    1. april 2017
1. SNL, 27. krog

Uspavani Maribor le remiziral

Velikanska prednost je nekoliko uspavala nogometaše Maribora, ki so na gostovanju v Krškem osvojili le točko. Po vodstvu gostiteljev je za izenačenje znova poskrbel Dare Vršič s svojim že devetim zadetkom.
1 : 1
Krško: Marko Zalokar, Marko Dušak, Jan Gorenc, Klemen Šturm, Tonči Mujan, Nikola Gatarić, Uroš Jovanović (od 46. Luka Pavič), Damir Sadiković, David Kovačič (od 74. Roko Nakić), Miljan Škrbić (od 73. Nermin Haljeta), Filip Dangubić.
Trener: Stipe Balajić
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler (od 11. Aleksander Rajčevič), Mitja Viler, Rodrigo Defendi, Matej Palčič, Dare Vršič, Blaž Vrhovec, Aleks Pihler, Dino Hotić (od 81. Marcos Morales Tavares), Luka Zahović, Milivoje Novakovič.
Trener: Darko Milanič
Tudi tretja sobotna tekma 27. kroga državnega prvenstva ni dala zmagovalca. Takšen razplet je v Krškem veliko bolj ustrezal domači enajsterici, ki je sploh prvič v prvi ligi osvojila točko proti Mariboru. Vodilna ekipa državnega prvenstva je bila v Posavju sicer nevarnejša, a se tokrat mariborski napadalci na čelu z reprezentantom Milivojem Novakovićem niso najbolj proslavili.

Gostitelji so se v prvem polčasu pogumno postavili po robu favoriziranim Mariborčanom in dvakrat pokazali zobe preko mladega Srba Uroša Jovanovića. V mariborskih vrstah je bil najbolj nevaren Dare Vršič , ki je v 26. minuti domačega vratarja Marka Zalokarja preizkusil iz prostega strela, prvi zadetek pa je padel tri minute kasneje, ko je Rodrigo Defendi v kazenskem prostoru na nepravilen način zaustavil Filipa Dangubića. Hrvaški napadalec je sam izvedel enajstmetrovko in s svojim desetim prvenstvenim zadetkom Krško popeljal v vodstvo. Sledile so minute Marka Zalokarja, ki je dobro reagiral po strelih Dareta Vršiča in Luke Zahovića, izenačenje pa je sledilo štiri minute pred koncem polčasa, ko je po hitrem protinapadu in asistenci Mitje Vilerja v polno zadel Vršič. To je bil njegov že deveti zadetek v letošnji sezoni.

V drugem polčasu je še naprej prevladoval Maribor, ki je prvi zapretil preko Novakovića. V zadnjih petnajstih minutah so se prebudili tudi gostitelji in si preko Nikole Gatarića in Roka Nakića priigrali dve polpriložnosti, Novaković pa je v sodnikovem dodatku po podaji Zahovića zapravil še zadnjo priložnost za novo mariborsko zmago.

Maribor ima tako pred jutrišnjim obračunom v Kidrićevem na vrhu lestvice kar 13 točk prednosti. Vijoličaste med tednom čaka pokalni derbi z Olimpijo, nato pa v prvenstvu gostovanje v Kopru.