Uredništvo    21. februar 2017
Liga prvakov, osmina finala

Nora tekma pripadla Cityju!

V Manchestru sta domači City in gostujoči Monaco ponudila tekmo, kakršne v letošnji sezoni Lige prvakov še nismo videli. Padlo je kar osem golov, Pepu Guardioli pa je z ekipo uspel velik preobrat.
Znani možni nasprotniki Maribo...
Štadion: Etihad, Gledalcev: , Sodnik: A. Mateu (ŠPA)
Manchester City: Willy Caballero, Nicolas Otamendi, Bacary Sagna, John Stones, Leroy Sane, David Silva, Yaya Toure, Fernandinho (od 62. Pablo Zabaleta), Kevin De Bruyne, Raheem Sterling (od 89. Jesus Navas), Sergio Aguero (od 87. Fernandinho, od 62. Pablo Zabaleta).
Trener: Josep Guardiola
Monaco: Danijel Subašić, Djibril Sidibé, Fabinho, Benjamin Mendy, Andrea Raggi, Kamil Glik, Tiemoué Bakayoko (od 88. Nabil Dirar), Thomas Lemar, Bernardo Silva (od 85. Joao Moutinho), Kylian Mbappe (od 79. Valère Germain), Radamel Falcao.
Trener: Leonardo Jardim
Že pred današnjo tekmo na Etihadu je bilo moč pričakovati zanimiv obračun, ki smo ga v prvem polčasu dejansko tudi dobili. Že takoj v tretji minuti je Sterling prodrl v kazenski prostor gostov, toda Subašić je zapustil gol in dobro posredoval. Monaco je hitro odgovoril, postavil se je agresivno in pretil na protinapade. V 10. minuti je bilo tako že vroče pred Cityjevim golom, a se je mladi Mbappe v domačem kazenskem prostoru "zadriblal". Dogajanje v Manchestru se je stopnjevalo, v 18. minuti pa priložnost za Monaco, streljal je Mbappe, toda Caballero se je rešil. Tri minute pozneje še lepša priložnost za goste, Kamil Glik je streljal z glavo, a na žalost gostujočih navijačev mimo gola. Na drugi strani priložnost za Aguera po podaji z leve strani, toda Argentinec je bil za korak prekratek.

Potem je začelo "padati". Tekla je 26. minuta, Sane je prodrl po levi avt črti, podal pred gol in tam našel Raheema Sterlinga, ki je bil pred vratarjem in zadel za 1:0. Dišalo je sicer po prepovedanem položaju. Gostje so hitro odgovorili. V 32. minuti je Fabinho, po slabi podaji Caballera, podal z desne strani pred gol, tam je bil prisebni Radamel Falcao, ki je zadel z glavo. Domači navijači so v 35. minuti pričakovali enajstmetrovko, ko je v kazenskem prostoru padel Aguero, a je niso dobili, namesto tega je napadalec Manchester Cityja prejel rumeni karton. V naslednji akciji je mladi Mbappe zapretil iz protinapada, a streljal čez gol. V 40. minuti je svojo "napako" popravil, po podaji Fabinha s prostega strela (na polovici Monaca) je izkoristil napako Stonesa in Monaco popeljal v vodstvo z 2:1! Pred odhodom na odmor še priložnost za nov gol gostov, toda Falcao je zadel le zunanji del mreže.

Hitro po začetku drugega polčasa že priložnost za Falcaa, tekla je 48. minuta. Otamendi je Kolumbijca oviral dovolj, da je sodnik za golom glavnemu sodniku signaliziral prekršek in tako smo videli enajstmetrovko v korist gostov. Falcao je okleval, počasi vzel zalet, streljal slabo, Caballero pa je njegov poizkus ubranil! Kazen je prišla hitro, že v 58. minuti, ko je prodor Sterlinga po desnem krilu in podajo z golom ob slabem posredovanju Šubašića končal Aguero. A se je Falcao uspel hitro oddolžiti. Že tri minute pozneje je namreč dosegel atraktiven gol, lobal je, ob izjemno neodločnem Stonesu, domačega vratarja Caballera.

Razigrani Mbappe je v 64. minuti napadal za nov gol Monaca, toda mladenič je zadel le zunanji del mreže. Vprašanje, kako bi se tekma končala, če bi zadel, kajti v 71. minuti so domačini zadeli. Po podaji iz kota in verjetno prekršku Stonesa nad Glikom je lep vole uspel Agueru - za 3:3! Monaco je začel vidno padati, kar so Angleži znali izkoristiti. V 77. minuti nov kot za City, v skoku v kazenskem prostoru je bil najvišji Toure, ki je žogo podaljšal do druge vratnice, kjer je bil John Stones, ki je zadel za vodstvo Cityja. Zadnji žebelj v krsto Monaca je v 82. minuti zabil Sane, po podaji Silve v globino, Nemec je postavil končni izid srečanja 5:3. Videli smo sicer še dve lepi obrambi, po eno na vsaki strani, tako da bi bil končni izid srečanja lahko tudi drugačen. Zagotovo pa sta City in Monaco ponudila najbolj atraktivno tekmo Lige prvakov to sezono, končni izid pa... Kaj lahko bi bil tudi drugačen in brez dvoma lahko tudi trdimo, da je glede na prikazano Monaco danes lahko tisti, ki vsekakor lahko obžaluje nezbranost in napake...