Uredništvo    1. november 2016
Liga prvakov, 4. krog, skupina C

Sijajen odgovor Cityja

Manchester City je v drugem polčasu povozil Barcelono ter jo z agresivno in učinkovito igro premagal s 3:1. Znova je strelsko blestel Nemec Ilkay Gundogan, veliko tekmo je odigral tudi Kevin de Bruyne.
21.3.2017 | Evropski pokali
Štadion: City of Manchester Stadium, Gledalcev: 53340, Sodnik: Viktor Kassai (MADŽ)
Manchester City: Willy Caballero, Nicolas Otamendi, Aleksandar Kolarov, Pablo Zabaleta, John Stones, David Silva, Ilkay Gündogan, Fernandinho (od 60. Fernando), Kevin De Bruyne (od 89. Nolito), Raheem Sterling (od 71. Jesus Navas), Sergio Aguero.
Trener: Josep Guardiola
Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Lucas Digne, Samuel Umtiti, André Gomes (od 76. Rafinha), Javier Mascherano, Sergio Busquets, Ivan Rakitić (od 61. Arda Turan), Sergi Roberto, Luis Suarez, Neymar, Lionel Messi.
Trener: Luis Enrique
Manchester City je nocoj dočakal uteho za blamažo na Nou Campu, ko je po mnenju številnih doživel celo previsok poraz, ki ni povsem odražal dogajanja na igrišču. V prvem polčasu je na trenutke celo zadišalo po reprizi barcelonskega scenarija, nato pa je sledil sijajen drugi polčas varovancev Josepa Guardiole, ki so v 45 minutah povsem  zasenčili slovite goste in se jim odkupili za poraz.

City je srečanje ne glede na lekcije s prve tekme začel z značilnim visokim presingom, s katerim pa Barcelona ni imela večjih težav. Gostje so elegantno reševali zapletene situacije in vse bolj prevzemali pobudo, po dvajsetih minutah igre pa so izvedli perfekten protinapad, v katerem je zasijala naveza Messi-Neymar. Argentinec je po izgubljeni žogi Cityja žogo poslal v protinapad do Neymarja, Brazilec je prodrl po levi strani in podal v sredino, kamor je pritekel Messi in v svojem slogu matiral nemočnega Willyja Caballera. Sledilo je obdobje popolne premoči Barcelone, v času, ko je drugi zadetek gostov že visel v zraku, pa se je City nenadoma vrnil in tekmo obrnil na glavo. Šest minut pred koncem polčasa je Sergi Roberto izgubil žogo, nato pa je sledila bliskovita akcija Aguera in Sterlinga ter zadetek Ilkaya Gundogana, ki je po izigrani obrambi gostov zadel v prazno mrežo.

V drugem polčasu je  na igrišče stopil drug City. Vodilna ekipa angleške Premier League je z vso silo krenila po drugi gol in si takoj priigrala lepo priložnost, ko je Raheem Sterling slabo sprejel podajo Aguera in zadel zunanji del mreže. Pritisk se je povečeval in končal z drugim zadetkom, ki ga je v 51. minuti s prostega strela dosegel sijajni Kevin de Bruyne. City se tudi po vodstvu ni ustavil in si preko Aguera priigral priložnost za tretji zadetek, v obdobju Cityjeve prevlade pa se je gostiteljem vendarle pripetila napaka, ki jo je z nespametno podajo nazaj povzročil John Stones. Žogo je prestregel Luis Suarez in preigral Nicolasa Otamendija, nato pa podal povsem neoviranemu Andreju Gomesu, ki je zadel prečko. Že  v naslednjem napadu je nekaj centimetrov zmanjkalo De Bruyneju za njegov drugi gol, Barcelona pa je bila dokončno potopljena v 74. minuti, ko sta Jesus Navas in Aguero raztegnila obrambo Barcelone, po predložku Davida Silve pa se je žoga od Aguera odbila na noge Gundoganu, ki je sijajno strelsko formo – minuli konec tedna je tudi v West Bromwichu dosegel dva zadetka – začinil s svojim drugim golom.