Uredništvo    7. december 2016
Liga prvakov, 6. krog

Lyon očaral, a izpadel

Lyon je še enkrat več v Ligi prvakov pustil odličen vtis, a kljub temu po remiju brez zadetkov proti Sevilli izpadel iz tekmovanja. Francozi so napadali celo tekmo, dvakrat jim je zadetek preprečil okvir gola.
18.3.2017 | Evropski pokali
Štadion: Parc Olympique Lyonnais, Gledalcev: 52423, Sodnik: Jonas Eriksson (ŠVE)
0 : 0
Lyon: Anthony Lopes, Rafael, Jeremy Morel, Mapou Yanga-Mbiwa, Mouctar Diakhaby, Mathieu Valbuena, Maxime Gonalons, Rachid Ghezzal (od 65. Nabil Fekir), Sergi Darder (od 72. Maxwel Cornet), Corentin Tolisso (od 78. Clement Grenier), Alexandre Lacazette.
Trener: Bruno Génésio
Sevilla: Sergio Rico, Gabriel Mercado, Nicolas Pareja, Adil Rami, Sergio Escudero, Mariano, Vitolo, Pablo Sarabia (od 65. Wissam Ben Yedder), Steven Nzonzi, Vicente Iborra, Samir Nasri (od 87. Claudio Matías Kranevitter).
Trener: Jorge Sampaoli
Francoski Lyon je drago prodal svojo kožo in je najbrž najboljša ekipa skupinskega dela Lige prvakov, ki ne bo nadaljevala tekmovanja. Lyon je na vseh medsebojnih tekmah proti Juventusu in Sevilli pokazal veliko, zmanjkalo pa mu je nekaj športne sreče in hladnokrvnosti, ki je bolj značilna za oba njuna tekmeca.

Varovanci Bruna Genesia so nocoj za napredovanje potrebovali zmago in še to po vsej verjetnosti z dvema zadetkoma razlike, saj je na prvi medsebojni tekmi Sevilla slavila z 1:0. Španci, tokrat brez kaznovanega trenerja Jorgeja Sampaolija, so v Lyonu začeli brez napadalca in že hitro nakazali na to, da jih veliko bolj  zanima branjenje prednosti kot odprt boj z gostitelji.

Lyon si je že v drugi minuti priigral izjemno priložnost preko Mathieuja Valbuenaja, ki je pošteno ogrel pesti gostujočega vratarja Sergia Rica. Sevilla je najlepšo priložnost dočakala v 19. minuti, ko se je Vitolo izmuznil domači obrambi in z leve strani sam stekel pred Anthonya Lopea, njegov strel v daljši kot pa je ustavila vratnica. Pet minut kasneje je Lyon po novem predložku Brazilca Rafaela zadel prečko preko Corentina Tolissoja, nato pa je sledil najbolj sporen trenutek tekme, ko sodnik Jonas Eriksson ni dosodil precej evidentnega prekrška domačega vratarja nad Vitolom. V 37. minuti je Valbuena po po strelu z leve zadel še prečko, v celoti gledano pa je bil Lyon veliko boljši tekmec, saj je v prvem polčasu na vrata gostov usmeril kar 13 strelov, Sevilla pa le enega.

V drugem polčasu so Španci zaigrali nekoliko bolj odločno in že na sredini zaustavljali domače napade, Lyon pa navkljub precej občutni terenski premoči ni več uspel resneje zamajati gostujoče obrambe. Še najbližje je bil v zadnjih minutah, ko je Clement Grenier z glavo meril vrat ter v enem zadnjih napadov na tekmi, ko je odlični Rafael za las zgrešil okvir gola.

Sevilla bo tako po treh zaporednih zmagah v evropski ligi prestol predala novi ekipi, saj bo ena od štirih španskih predstavnic v osmini finala Lige prvakov.