Uredništvo    13. september 2016
Liga prvakov, 1. krog

Cavani zadel in veliko grešil

Edinson Cavani je v že v 42. sekundi derbija večera v Ligi prvakov PSG popeljal v vodstvo, nato pa zapravil serijo priložnosti in Arsenalu dopustil, da se je iz Francije vrnil z veliko točko. Izkljućena Giroud in Verratti.
24.5.2017 | Evropske lige
Štadion: Parc des Princes , Gledalcev: 46440, Sodnik: Viktor Kassai (MADŽ)
Paris SG: Alphonse Areola, Thiago Silva, Maxwell, Marquinhos, Blaise Matuidi, Serge Aurier (od 84. Thomas Meunier), Angel Di Maria, Grzegorz Krychowiak (od 79. Javier Pastore), Marco Verratti, Adrien Rabiot (od 74. Thiago Motta), Edinson Cavani.
Trener: Unai Emery
Arsenal: David Ramirez Ospina, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Shkodran Mustafi, Bellerin, Santiago Cazorla, Mesut Özil (od 85. Mohamed Elneny), Francis Coquelin (od 71. Granit Xhaka), Alex Oxlade-Chamberlain (od 63. Olivier Giroud), Alex Iwobi, Alexis Sanchez.
Trener: Arsene Wenger

Derbi večera se je nocoj odvijal v Parizu, kjer je Paris Saint Germain pričakal londonski Arsenal. Domači trener Unai Emery je glede na zadnjo prvenstveno tekmo proti St. Etiennu v začetni enajsterici opravil kar osem menjav, srečanje pa se ne bi moglo začeti bolj po željah domačih navijačev.

Že v 42. sekundi je Serge Aurier s popolno podajo zaposlil Edinsona Cavanija, ki je zlahka zadel v polno in PSG popeljal v vodstvo. Hiter zadetek je nakazal težek večer gostov, ki so v prvem polčasu bolj ali manj sloneli na vratarju Danielu Ospini, ki je bil glavni razlog, zakaj se PSG že v prvem delu ni bolj oddaljil. Največjo priložnost je tik pred koncem polčasa  zapravil prav strelec Cavani, ki je zgrešil prazen gol, tudi sicer pa je imel Urugvajec ne glede na zadetek za seboj slab večer, v katerem je zgrešil malo morje priložnosti in bil eden od najbolj "zaslužnih" za to, da PSG ni premagal Arsenala.

Kmalu po začetku drugega polčasa je veliko priložnost zapravil še Angel di Maria, Arsenal, ki je bil skozi večji del tekme v podrejenem položaju, pa je svojo priložnost dočakal v 78. minuti, ko je v polno zadel Alexis Sanchez. Nekaj trenutkov kasneje je Alex Iwobi Arsenal skoraj popeljal v vodstvo, PSG pa je zadnjo priložnost za zmago zapravil globoko v sodnikovem podaljšku, ko je bil nenatančen še branilec Marquinhos.