Uredništvo    14. februar 2017
Liga prvakov, osmina finala

Neverjeten potop Barcelone!

Pariz je ponudil neverjetno tekmo! Barcelona je na Parku princev doživela enega najhujših porazov v svoji novejši zgodovini, saj je bila povsem nemočna in iz svoje mreže pobrala kar štiri žoge.
Thiago Silva preprečil pretep
Štadion: Park princev, Gledalcev: , Sodnik: S. Marciniak (POL)
Paris SG: Kevin Trapp, Layvin Kurzawa, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Thomas Meunier, Marco Verratti (od 70. Christopher Nkunku), Adrien Rabiot, Blaise Matuidi, Angel Di Maria (od 61. Lucas Moura), Julian Draxler (od 86. Javier Pastore), Edinson Cavani.
Trener: Unai Emery
Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Samuel Umtiti, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 73. Ivan Rakitić), André Gomes (od 58. Rafinha), Jordi Alba, Sergi Roberto, Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar.
Trener: Ernesto Valverde
Tekma velikih pričakovanj se je za francoskega prvaka PSG začela izjemno. Varovanci trenerja Unaia Emeryja so silovito pritisnili od prve minute in to se jim je obrestovalo že v šesti minuti, ko je Edinson Cavani na drugi vratnici nastreljal gostujočega branilca, odbito žogo pa je Draxler poslal čez gol. Samo pet minut kasneje nov protinapad domačinov, zaključil ga je Matuidi, Ter Stegen se je izkazal, pa tudi ob ponovnem strelu, tokrat Rabiota. Barcelona nikakor ni uspela priti iz krča in se je pretežno le branila. V 17. minuti je kot posledica kaosa prišel še prosti strel za PSG na robu kazenskem prostora, potem ko je prekršek nad Draxlerjem storil Umtiti. Z levico je prosti strel izvajal Angel Di Maria in ob pomoči luknje po zaslugi Luisa Suareza zadel za 1:0.

Vse do 27. minute so morali nogometaši Barcelone čakati na svoj prvi strel na gol. To je bila čista priložnost za Andrea Gomesa, ki se je znašel iz oči v oči s Kevinom Trappom, toda Nemec je rešil težko situacijo. Potem pa so spet prišle minute PSG. V 34. minuti je Draxler s strani nastreljal Ter Stegna. Vroče je bilo tudi po kotu, ki je sledil, v zmedi pred golom je žogo vendarle prijel vratar Barcelone, ki pa je pred odhodom na odmor klonil še enkrat.

Nogometaši Barcelone tudi po premoru niso kazali znakov "ozdravitve". Še naprej so stali predaleč narazen, izgubljali dvoboje ena na ena in le stežka prehajali sredinsko črto. Visok presing domačinov jim je vidno povzročal težave, saj je razbijal njihove linije ter preprečeval vtekanje in prenose žoge diagonalno. Dodatna kazen je prišla v 55. minuti. Di Maria je bil izjemno slabo pokrit, prišel je pred kazenski prostor, malce mu je prostor odprl Cavani, njegov mojstrski udarec pa je bil za Ter Stegna predober. 3:0! V 58. minuti je sledila nova nevarnost za Barcelono, z leve strani je pred gol podal nocoj odlični Draxler, Cavani pa je bil le za las prekratek.

V 66. minuti prvi strel Lucasa Moure, ki je pet minut prej zamenjal Di Mario, Brazilec je streljal po tleh in preslabo za Ter Stegna. PSG je v 69. minuti izgubil poškodovanega Marca Verrattija, ki je bil eden ključnih možn PSG nocoj, uspešno je "držal" sredino, iskal globino in odpiral Barcelonin gard. Tri žoge v mreži Barcelone pa Francozom niso bile dovolj. Meunier je v 71. minuti potegnil po desnem boku, prišel pred kazenski prostor, podal vtekajočemu Edinsonu Cavaniju, ki je ob Piqueju zadel za 4:0. Barcelona je padla na kolena in se ni uspela pobrati. Neymar je v 79. minuti iskal tolažilni zadetek, Umtiti pa mu je bil v 84. minuti, ko je stresel okvir gola, tudi blizu, toda ostalo je pri veličastni domači zmagi in veliki katastrofi španskega državnega prvaka. Slednji bo ta zaostanek težko nadoknadil, saj štirih golov doslej ni nadoknadil še nihče v novejši zgodovini Lige prvakov.