Uredništvo    8. december 2016
Zinedine Zidane ni bil zadovoljen z razpletom včerajšnje tekme

Malce sem jezen

Zinedine Zidane je pri 2:0 verjetno že razmišljal o prvem mestu v skupini, po koncu 90 minut pa je vseeno moral roko stisniti Thomasu Tuchlu in mu čestitati za točko. Francoz z izplenom ni zadovoljen.
Navijači pahnili Romo v težave
Bilo je tako kot septembra. Real Madrid in Borussia Dortmund sta sinoči remizirala (2:2), potem ko je aktualni evropski prvak vodil že 2:0, a so se Nemci uspeli vrniti v tekmo in z remijem na koncu tudi osvojiti prvo mesto v skupini. Domači trener Zinedine Zidane zato po tekmi, čeprav je Real razvlekel svoj niz neporaženosti na 34 tekem, ni mogel biti preveč dobre volje.

"Ko vidiš, kako je potekal drugi polčas, moraš biti kar malce jezen. Tekmo smo imeli v rokah, toda takšen je nogomet. Treba je vztrajati do konca. Ustvarili smo si veliko priložnosti, ko bi lahko dosegli tretji zadetek. Namesto zadetka pa smo Dortmundu dovolili, da se je vrnil v tekmo. Dortmund si zasluži to prvo mesto, pokazali so, kako močni so," je nasprotniku športno čestital nekoč odlični vezist.

Real Madrid je tokrat, prvič po sezoni 2012/2013, ostal brez prvega mesta v svoji skupini, zanimivo pa je, da ga je tudi takrat v skupini prehitel prav nemški Dortmund. O žrebu parov osmine finala, ki bo na sporedu v ponedeljek, Zidane ni razmišljal.

"Nisem razmišljal o žrebu, ker sem želel, da smo prvi. V ponedeljek bomo videli, kdo nas čaka. Juventusa pa si ne želim iz dveh razlogov, ampak v resnici ne moremo storiti nič."