Uredništvo    18. april 2017
Liga prvakov, četrtfinale

Na krilih CR in Kassaia v polfinale Real

Kakšna tekma je za nami v Madridu! Videli smo epski dvoboj dveh evropskih velikanov, ki ga je ob hat-tricku Cristiana Ronalda dobil Real Madrid. Viktor Kassai neupravičeno izključil Vidala in spregledal čisti ofsajd Ronalda!
Real od Atletica želi 200 mili...
Štadion: Santiago Bernabeu, Gledalcev: 80000, Sodnik: V. Kassai (MAD)
Real Madrid: Keylor Navas, Daniel Carvajal, Nacho, Marcelo, Sergio Ramos, Casemiro, Toni Kroos (od 114. Mateo Kovačić), Isco (od 72. Lucas Vazquez), Luka Modrić, Karim Benzema (od 64. Marcos Asensio), Cristiano Ronaldo.
Trener: Zinedine Zidane
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Jerome Boateng, Mats Hummels, Arturo Vidal, Xabi Alonso (od 75. Thomas Müller), Thiago Alcantara, Franck Ribery (od 71. Douglas Costa), Arjen Robben, David Alaba, Robert Lewandowski (od 88. Joshua Kimmich).
Trener: Carlo Ancelotti
V Madridu se je začelo po notah gostov iz Münchna, ki pa so že v peti minuti prejeli hladen tuš, rumeni karton je namreč vodil vročekrvni Arturo Vidal. V deveti minuti prva priložnost na goste, Alaba je z leve strani podal Riberyju, ta je pred golom videl Thiaga, ki je nastreljal Marcela, nato je do žoge prišel Robben in zgrešil! Bavarci so začeli pritiskati in v 13. minuti zapretili preko Vidala, ki je meril čez gol. Real ni bil nevaren, vse do 26. minuti, ko je po tleh diagonalno meril Carvajal, sodnik Kassai pa ni videl, da je Neuer strel ubranil. Samo dve minuti kasneje si je napako privoščil Neuer, do žoge je prišel Ramos, gol je bil praktično nebranjen, le da je bil na mestu Boateng, ki je žogi preprečil pot v mrežo.

Madridčani so začeli rasti po pol ure igre. Začelo se je s strelom Kroosa, nadaljevalo pa s prostinapadom, ki ga je s strelom v Neuerja v 36. minuti zaključil Ronaldo. V 39. minuti nov blo v gostujoči ekipi, Hummels je bil na mestu ob nevarnem strelu Ramosa. Portugalec je znova streljal v 43. minuti, vendar meril mimo gola. Prvi polčas je s strelom zaključil Kroos, Neuer pa je poizkus bivšega soigralca zaustavil.

Drugi polčas je s strelom odprl Isco v 50. minuti, vendar bil premalo natančen. Potem so spet pritisnili Bavarci. V 51. minuti je bil Navas že premagan, ko je Alaba z leve našel Robbna, toda na golovi črti je reševal izjemni Marcelo. V naslednji minuti je Robben padel v kazenskem prostoru Reala, podrl ga je Casemiro, Kassai pa je pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je realiziral Robert Lewandowski. Gostje so začutili priložnost in v 54. minuti zapretili preko Vidala, vendar je bivši nogometaš Juventusa meril čez gol. Navas je moral posredovati v 57. minuti, ob akciji in strelu Riberyja.

Potem so se priložnosti umirile, a le do 76. minute, ko je Ronaldo zadel z glavo in izid poravnal. Toda veselje Madridčanov ni trajalo dolgo, saj je Sergio Ramos že v naslednji minuti nesrečno dosegel avtogol. In tako se je drama začela zapletati. Najprej je v 79. minuti Neuer ubranil strel Marcela, potem je Marcelo na drugi vratnici zaposlil Lucasa, ki je meril mimo. Potem pa šok pri gostih. Za čisto izbijanje žoge je drugi rumeni karton na tekmi prejel Vidal in tako je nemški prvak tekmo moral nadaljevati z igralcem manj! Kljub temu so Bavarci zdržali in počakali na podaljške.

Podaljške so odločneje začeli gostje in pritisnili za gol, vendar ga niso dosegli. Ronaldo je na drugi strani v 97. minuti znova zadel le Neuerja, neuspešen pa je bil tudi Asensio. Potem pa 105. minuta, podaja Ramosa v kazenski prostor Bayerna in čisti ofsajd Ronalda. Kassai s pomočniki tega ni videl in Portugalcu, ki je bil osamljen, tako ni bilo težko zadeti za 2:2. Prejeti zadetek je Bavarcem vzel zanos in tako so le še nemočno čakali na bridki konec. Ronaldo je dosegel celo hat-trick, med strelce pa se je vpisal še Asensio in tako je Real, potem ko je imel na obeh tekmah igralca več, mimo Bayerna napredoval v polfinale Lige prvakov. A resda ob sojenju, ki bo zagotovo dvigovalo veliko prahu.