Uredništvo    7. marec 2017
Liga prvakov, osmina finala, povratna tekma

Ramos razblinil še ene sanje

Ko ne gre po tleh in ko nasprotnik kaže zobe, je tukaj še vedno zračni kralj Sergio Ramos, ki je bil avtor preobrata in zmage kraljevega kluba v vročem Neaplju. Napoli vložil vse kar je imel, a za Real to ni bilo dovolj.
22.9.2017 | Evropske lige
Štadion: San Paulo, Gledalcev: 56695, Sodnik: Cuneyt Cakir (TUR)
1 : 0

1 : 1

1 : 2

1 : 3
Napoli: Pepe Reina, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Elseid Hysaj, Amadou Diawara, Jose Maria Callejon, Allan (od 56. Marko Rog), Marek Hamšik (od 75. Piotr Zielinski), Faouzi Ghoulam, Dries Mertens, Lorenzo Insigne (od 70. Arkadiusz Milik).
Trener: Maurizio Sarri
Real Madrid: Keylor Navas, Daniel Carvajal, Marcelo, Sergio Ramos, Pepe, Luka Modrić (od 80. Isco), Toni Kroos, Casemiro, Gareth Bale (od 68. Lucas Vazquez), Karim Benzema (od 77. Alvaro Morata), Cristiano Ronaldo.
Trener: Zinedine Zidane
Upanje po tekmi v Madridu je bilo majhno, a vseeno dovolj veliko, da je Neapelj zajela nepopisna evforija. Stadion San Paulo se je pričel polniti že pet ur (!) pred pričetkom tekme, dve uri pred prvim žvižgom Cuneyta Cakira pa je bil stadion Napolija nabit do zadnjega kotička. Drugič doslej je na tem stadionu gostoval sloviti Real iz Madrida, a kar ni uspelo Diegu Maradoni na višku moči, ni uspelo niti simpatični ekipi Mauricia Sarrija, ki pa se je vsaj 45 minut spogledovala z največjo zmago v zgodovini kluba.

Napoli je srečanje začel napadalno in takoj ovrgel bojazen, da bi utegnil slovitemu nasprotniku izkazati preveč spoštovanja, kar je bil glavni očitek prve tekme. Napoli je z izjemno angažirano igro Real nemalokrat prisilil v branjenje, gostje pa so se uvodnega pritiska nekoliko razbremenili šele po petnajstih minutah igre, ko sta Toni Kroos in Gareth Bale s streloma z razdalje gostiteljem vendarle pokazala, kaj lahko sledi v trenutkih nezbranosti.

Stadion je izbruhnil kot vulkan  v 24. minuti igre, ko je Napoli izpeljal vrhunsko akcijo, v kateri je Marek Hamšik sijajno zaposlil Driesa Mertensa, vroči Belgijec pa je s strelom v daljši kot vrat Keylorja Navasa Napoli le za en gol oddaljil od velikega skalpa. Prejeti zadetek je streznil četo Zinedina Zidane, ki je bila le nekaj minut kasneje na pragu izenačenja, a Cristiano Ronaldo po značilnem prodoru žoge ni uspel spraviti v prazen gol. Zadetek, na katerega v Ligi prvakov čaka že šest tekem zapovrstjo, je preprečila vratnica, ta pa je v nadaljevanju polčasa ponagajala tudi gostiteljem, ko je v podobni akciji nekaj centimetrov preprečilo drugi Mertensov zadetek.

Prvi polčas je Realu napovedoval peklenske muke, a je bilo nadaljevanje tekme povsem obrnjeno v glavo. Za to gre zahvala nebeškemu skakalcu Sergiu Ramosu, ki je v 51. minuti preskočil vse branilce Napolija in po predložku iz kota poskrbel za izenačenje. Zadetek je šokiral domače nogometaše, ki so šest minut kasneje dokončno položili orožje. Sledil je nov kot, nov nebeški skok Ramosa in zadetek, ki je bil pripisan Mertensu, ki je spremenil smer leta žoge in premagal Pepeja Reino.

Po vodstvu Reala z 2:1 je naboj tekme v hipu zvodenel. San Paulo je utihnil, Napoli pa ni zmogel dovolj energije, da bi se lotil boja z znanstveno fantastiko, saj bi moral za napredovanje zabiti kar štiri gole. V sodnikovem podaljšku so galaktiki le še potrdili zmago, ko je Cristiano Ronaldo meril v Reino, do odbite žoge pa se je z drugega plana dokopal rezervist Alvaro Morata in Neapelj vrnil v kruto realnost.