Uredništvo    15. februar 2017
Liga prvakov, osmina finala, prva tekma

Real dobil, kar je želel

Real iz Madrida je hitro prebrodil nekaj začetnih težav proti Napoliju in si na koncu z zasluženo zmago s 3:1 na široko odprl vrata sedmi zaporedni uvrstitvi v četrtfinale. Evrogol Brazilca Casemira.

3 : 1

Real Madrid: Keylor Navas, Daniel Carvajal, Marcelo, Sergio Ramos (od 71. Pepe), Raphaël Varane, Luka Modrić, Toni Kroos, James Rodriguez (od 76. Lucas Vazquez), Casemiro, Karim Benzema (od 82. Alvaro Morata), Cristiano Ronaldo.
Trener: Zinedine Zidane
Napoli: Pepe Reina, Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Elseid Hysaj, Amadou Diawara, Jose Maria Callejon, Piotr Zielinski (od 75. Allan), Marek Hamšik (od 84. Arkadiusz Milik), Faouzi Ghoulam, Dries Mertens, Lorenzo Insigne.
Trener: Maurizio Sarri
Po drugem večeru tekem osmine finala Lige prvakov je razočaranje navijačev Barcelone popolno. Po včerajšnjem debaklu Kataloncev je njihov zaprisežen tekmec Real iz Madrida doma priigral dva zadetka prednosti proti Napoliju in si tako na široko odprl vrata že osmega zaporednega napredovanja v četrtfinale.

Kraljevi klub je v začetnih minutah Napoliju ponudil prst, ki so ga Italijani znali zgrabiti. Madridčani so sicer prvo veliko priložnost zapravili že v šestnajsti sekundi, ko je po hitri akciji Karim Benzema meril v Pepeja Reino, šok pa je sledil dobrih sedem minut kasneje, ko je Lorenzo Insigne z več kot 40 metrov v slogu največjih velemojstrov premagal Keylorja Navasa, ki je stal globoko izven svojih vrat. Gostje so v vodstvu sredi Madrida uživali le deset minut, preden je po izjemni podaji Daniela Carvajala z notranjim delom stopala Benzema popravil napako iz uvodnih sekund ter z glavo poskrbel za izenačenje. V 26. minuti je Cristiano Ronaldo zapravil veliko priložnost za vodstvo Reala, še bližje pa je bil tri minute pred koncem polčasa Benzema, ki je po podaji Ronalda s strelom oplazil desno vratnico.

Napoli v uvodnih minutah drugega polčasa ni zmogel pritiska gostiteljev. V 49. minuti je Ronaldo na desni strani s podajo izjemno našel vtekajočega Nemca Tonija Kroosa, ki je z natančno odmerjenim strelom po tleh matiral nemočnega Pepeja Reino. Le štiri minute kasneje je sledila najlepša poteza na tekmi. Brazilec Casemiro je z več kot dvajsetih metrov zavrtinčeno žogo z volejem pospravil v gol in dosegel enega najlepših zadetkov v letošnji sezoni Lige prvakov. Do izteka tekme je imel Napoli preko Driesa Mertensa lepo priložnost za znižanje zaostanka, a je strel Belgijca za las zletel čez gol. Madridčani so imeli preko Luke Modrića in Marcela še dve priložnosti za izdatnejšo zmago, a je bila sodeč po videnem zmaga z dvema goloma ravno pravšnji pokazatelj razmer na igrišču.

Komentarji: 27
<< < | 1 | 2 | 3 | > >> Starejši naprej | Novejši naprej
curumo 16.2.2017, 19:49 Prijavi komentar
Čestitke Realu za zmago! Sam sem zaspal in nisem uspel gledat tekmo, a po vsem prebranem in videnem (highlights), kapo dol. Tako se igra v vezi. Tako se igra na bokih. Tako se zaključuje. Ronaldu za še en mejnik (kljub temu, da ga ne maram heh). Vsem tistim, ki pa upate, da ne bo letos v finalu (ali zmagovalca) španca ... good luck. You'll need it.
felixzye 16.2.2017, 13:07 Prijavi komentar
Zadovoljen sm rezultatom nisem ker Napoli ni pokazal nič razen ene šanse Mertensa v drugem polčasu. Real bi moral zmagat 3-4 gole razlike... Ronaldo z eno zgrešeno šanso, Benzema je zapravil 3 čiste šanse. Težko bo za Napoli na povratni a čisto ulovljivo.
glory1982 16.2.2017, 11:33 Prijavi komentar
Tocno tako purrpurr, namest sa se folk neprestano krega o tem, kdo je boljsi, naj raje uziva v carovnijah obeh velemojstrov.
yellowplayz 16.2.2017, 10:39 Prijavi komentar
purrpurr, eden najboljših komentarjev, če ne najboljši kar sem jih prebral tle gor :)
purrpurr 16.2.2017, 09:11 Prijavi komentar
To se strinjam. MOTM ni bil. Je pa odigral na takem nivoju na kakršnem mora. Če bo vsako tekmo odigral tako.. vsako 5 pa še eksplodiral kot zna, potem bodo osvojili LP in Ligo... ona pa naslednje leto zlato žogo. Letos je bil do tekme tema, zato smo pač ljubitelji nogometa navdušeni od včeraj... Vsak bi rad spremljal do konca dni Messija in Ronalda v top formi - pač sta bila 10 let on whole another level.. In to, ko oba vidiš koliko sta že spremenila slog igre in je jasno, da se oba ustavljata je pač en tak hud reality check, da enkrat bo nogomet obstajal brez njiju dveh.. Kdo me bo takrat tako zabaval še ne vem.. Me res zanima, kdaj bo spet naslednji igralec tako izstopal kot ta dva. Po eni strani upam da kmalu.. Po drugi pa upam, da še 30 let nihče - zato, da bo narod se zavedal kaj točno smo spremljali ves ta čas !! :)
Who? 16.2.2017, 08:53 Prijavi komentar
Sun, Messi se ti pa lahko zahvali za tak komentar, ker ne vem ce je v celi tekmi zmogel, kar si ti napisal ;)
Who? 16.2.2017, 08:52 Prijavi komentar
Govorimo o CRju. Dobitniku zlate zoge. Vcerajsnja tekma, ok zame, je minimum, ki jo mora tak igralec pokazati. Res je sem karikiral z dvema stopanjema in podajo, sam res ne vem kako se ga lahko omenja kot man of the match? Ob tem, da je carvahal kraljeval na boku, varane pospravljal vse zoge v obrambi, modric-casemiro-kroos pa drzali vse niti igre v svojih rokah. Zame je bilo pri RM vsaj 5igralcev bolj pomembnih za RM kot je bil vceraj CR. Je pa odigral solidno tekmo. Eno boljsih v zadnem casu, samo glede na njegov standard precej povprecno.
purrpurr 16.2.2017, 08:08 Prijavi komentar
Kdor pravi da CR7 včer ni odigral super tekme pač nima pojma. Asist za gol Kroosa, iz njegove super podaje štanga Benza in še Marcelu je podal, je bil potem sam na petercu golman pa na črti.. Ogromno hodil po žogo, odigraval. Včer je pokazal en čisto drug obraz, ko je res igral z in za ekipo. Sredina odlično.. Casemiro sicer vedno dotik preveč da žogo umiri, to se nam bo še maščevalo bo kak gol zajebal ampak v fazi defenzive včer izjemen. Načeloma čisto vsi na nivoju.. Škoda za napako Navasa ampak mu ni za očitat. Brez njega ne bi imeli čisto nič fore v Španskem prvenstvu.. Se zgodi. Mislim, da fer in zasluzen rezultat. Napoli je imel še gol iz ofsajda in 1-2 prilike. Real pa še kar ene 4-5 hude. Škoda, da ni bilo gola za 4:1 - ta bi že odločil. Komaj čakam povratne tekme.. dva dni zjle smo spremlal super fuzbal !! :)
piksi 16.2.2017, 06:22 Prijavi komentar
Real je fascinantno močan,brez Balea,zmagali bi še brez CR-7.mOČ Reala je v ekipi,če se poleti v Barci ne menja uprava,trener in miselnost,bo Real vladal še mnoga leta.
sun1988 16.2.2017, 01:43 Prijavi komentar
Who 2x žogo postopal, pa 1x uspešno podal je včeraj Messi. Zato smo se vsi strinjal, da ni odigral dobre tekme. Se zgodi lahko vsakemu. Ampak Ronaldo je pa pokazal kar nekaj znanja na tej tekmi :)