Uredništvo    7. december 2016
Liga prvakov, 6. krog

Real zakockal prvo mesto

V Madridu je bilo že 2:0, pod oba gola se je podpisal Karim Benzema, vendar Realu ni uspelo zmagati skupine F. Borussia Dortmund se je namreč vrnila po zaostanku ter domov odhaja s točko.
Srna do nadaljnjega ne bo igra...
Štadion: Santiago Bernabeu, Gledalcev: 76894, Sodnik: Szymon Marciniak (POL)
Real Madrid: Keylor Navas, Daniel Carvajal, Marcelo, Sergio Ramos, Raphaël Varane, Luka Modrić (od 63. Toni Kroos), James Rodriguez, Casemiro, Lucas Vazquez, Karim Benzema (od 85. Alvaro Morata), Cristiano Ronaldo.
Trener: Zinedine Zidane
Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Marcel Schmelzer, Gonzalo Castro (od 80. Sebastian Rode), Sokratis Papastathopoulos, Marc Bartra, Christian Pulišić (od 61. Emre Mor), Lukasz Piszczek, Julian Weigl, Ousmane Dembele, Andre Schürrle (od 61. Marco Reus), Pierre-Emerick Aubameyang.
Trener: Peter Bosz
Dvoboj za prvo mesto v Madridu! Prvi so zapretili gostje iz Dortmunda. Andre Schürrle je v četrti minuti streljal mimo gola. Na drugi strani odgovor gostiteljev v deveti minuti, streljal je Benzema, toda Weidenfeller se ni pustil premagati. V 19. minuti se je Jamesu Rodriguezu, ki je danes dobil priložnost, ponujala lepa situacija, toda Weidenfeller mu je pravočasno zaprl kot. Manj kot deset minut pozneje je Real vodil. Luka Modrič je zaposlil Daniela Carvajala, branilec Reala je podal Karimu Benzemaju, odlični francoski branilec pa je zabil vodilni zadetek za aktualne prvake Evrope. Nogometaši Borussie so v nadaljevanju prvega polčasa želeli izenačiti. V 39. minuti je Schürrle nevarno zapretil, toda Navas je rešil svoj gol. Pred odhodom na odmor še priložnost za domačega zvezdnika Cristiana Ronalda, vendar brez spremembe izida.

Se je pa izid spremenil že kmalu po začetku drugega polčasa. Najprej je v 49. minuti Dembele zapravil lepo priložnost, žoga mu je malce pobegnila in streljal je mimo gola. Že v naslednjem napadu je bil Navas spet na preizkušnji, tokrat je zaustavil strel Castra. V 53. minuti pa drugi gol Reala! Podajalec je bil James Rodriguez, strelec pa znova Karim Benzema. Nemci so se hitro vrnili v igro. Izenačili so namreč že v 60. minuti, strelec pa je bil Pierre-Emerick Aubameyang. Cristiano Ronaldo je prvič v okvir gola streljal šele v 69. minuti, toda Weidenfeller je bil na mestu. Ronaldo je imel v 77. minuti na nogi 3:1, vendar ni uspel zadeti, za kar je prišla kazen. Dortmund je v 88. minuti poravnal izid, zadel je Reus. Remi je bil seveda dovolj za Borussio, da je zmagala v skupini F, Real pa je neverjetno zakockal kar dva gola prednosti.