Uredništvo    19. marec 2017
Rijeka ohranila štiri točke prednosti pred Dinamom

Vešović dramatični rešitelj Rijeke

Rijeka se je na Rujevici igrala z živci svojih navijačev in se do zmage dokopala šele v 87. minuti po zadetku Črnogorca Marka Vešovića. Dinamo zanesljiv v Pulju.
11.3.2017 | Evropske lige

Velika rivala za naslov hrvaškega prvaka sta ta konec tedna zabeležila novi zmagi, predvsem v primeru vodilne Rijeke pa je šlo tokrat "za las". Varovanci Matjaža Keka so imeli veliko težav s Slavenom, ki je potrdil sloves enega najbolj težavnih nasprotnikov za Rečane, saj so na zadnjih desetih medsebojnih tekmah ekipo iz Koprivnice premagali le dvakrat.

Gostje so povedli preko Josipa Tadića, za izenačenje pa je v 34. minuti z lepo akcijo poskrbel v letošnji sezoni odlični Franko Andrijašević. Rijeka je po avtogolu Aleksandra Jovičića povedla v šesti minuti nadaljevanja, žilavi Slaven pa se je vrnil dvajset minut kasneje, ko je zadel Brazilec Heber. Srečanje je tri minute pred koncem z izjemnim golom odločil Črnogorec Marko Vešović, v zadnjih trenutkih tekme pa je Rijeki do zmage pomagala tudi sreča, saj je Tadić zadel okvir vrat. V domačih vrstah je od prve minute začel Roman Bezjak, pri gostih pa nekdanji slovenski reprezentant Dalibor Stevanović.

Dinamo je bil ta konec tedna zanesljiv, saj je v gosteh kar s 3:0 premagal Istro iz Pulja. Z dvema zadetkoma se je vnovič izkazal ta hip najbolj vroči igralec hrvaškega prvenstva Armin Hodžić, ki je v drugem delu sezone dosegel že osem zadetkov. Nekdanji član Liverpoola, ki je v jesenskem delu prvenstva dosegel le dva gola, je že tik pod vrhom lestvice strelcev, na kateri že dalj časa kraljuje Makedonec iz vrst Osijeka Muzafer Ejupi z 12 goli.

Po 25 krogih vodi Rijeka s 65 točkami, Dinamo  zaostaja za štiri točke, tretje uvrščeni Osijek pa za Rijeko zaostaja že za 18 točk, četrto uvrščeni Hajduk pa celo za 22.