Uredništvo    22. februar 2017
Liga prvakov, osmina finala, prva tekma

"Kisla" zmaga Seville

Sevilla je povsem nadigrala Leicester City, a je slednji zahvaljujoč zadetku Jamieja Vardyja ohranil še vse možnosti za napredovanje v četrtfinale. Tudi nocoj smo videli zgrešeno enajstmetrovko.
Slovenski četverec v čakanju t...
Štadion: Sanchez Pizjuan, Gledalcev: 38834, Sodnik: Clement Turpin (FRA)
Sevilla: Sergio Rico, Mariano, Adil Rami, Sergio Escudero, Clément Lenglet (od 55. Daniel Carriço), Samir Nasri, Pablo Sarabia, Stevan Jovetić, Steven Nzonzi, Vitolo, Joaquín Correa (od 63. Vicente Iborra).
Trener: Jorge Sampaoli
Leicester City: Kasper Schmeichel, Wes Morgan, Christian Fuchs, Danny Simpson, Robert Huth, Mark Albrighton (od 89. Daniel Amartey), Danny Drinkwater, Onyinye Ndidi, Jamie Vardy, Riyad Mahrez, Ahmed Musa (od 58. Demarai Gray).
Trener: Craig Shakespeare
Obračun kluba, ki še nikoli ni igral v četrtfinalu Lige prvakov in kluba, ki še nikoli v svoji zgodovini ni prezimil v Evropi, ni presenetil. Sevilla je bila razred boljši tekmec, kar jasno potrjujejo tudi statistike, ki kažejo veliko premoč Španec v posesti žoge (68:32) in v strelih na gol (20:5). Prav zato so ob zmagi gostiteljev z 2:1 lahko gostje več kot zadovoljni, saj so ohranili aktiven rezultat, čeprav jih sodeč po nocojšnji predstavi v četrtfinale lahko odpelje le čudež. A če je kdo v Evropi specialist za čudeže, je to zagotovo lanskoletni senzacionalni zmagovalec Premier League.

Sevilla se je do prve velike priložnosti dokopala v 14. minuti, ko je branilec Leicesterja Wes Morgan v kazenskem prostoru zakrivil eno najbolj "čistih" enajstmetrovk v letošnji sezoni. Argentinec Joaquin Correa, nad katerim je bil storjen prekršek, ni prelomil nepisanega pravila o izvajanju enajstmetrovk, saj je njegov strel po tleh Kasper Schmeichel celo uspel ujeti. Nekaj minut kasneje je sledil močan strel Sergia Escudera in nova obramba Schmeichela, Danec pa je naposled klonil v 25. minuti, ko je po popolnem predložku Escudera z glavo lepo zadel Pablo Sarabia.

V drugem polčasu se je obleganje vrat Leicesterja nadaljevalo, resne težave za goste pa nastopile v 62. minuti, ko se je Stevan Jovetić spretno otresel svojega branilca in žogo odložil Correi, ki se je s strelom pod prečko odkupil za zapravljeno enajstmetrovko. Lisice so bile na kolenih, ravno v takšnem trenutku pa so uspele doseči zadetek, ki je v hipu močno povečal ceno njihovih delnic pred povratno tekmo. Po nepazljivosti domače obrambe je Danny Drinkwater žogo poslal pred gol, tam pa je v slogu lanske sezone "pičil" Jamie Vardy in s svojim prvim golom v Ligi prvakov poskrbel za to, da bo obračun na King Power stadion povsem odprt.