Uredništvo    14. marec 2017
Liga prvkaov, osmina finala, povratna tekma

V Leicester se je vrnila čarovnija

Leicester City bo senzacionalni udeleženec četrtfinala Lige prvakov! Lisice so na povratni tekmi z 2:0 premagale Sevillo, vnovič pa je zablestel vratar Kasper Schmeichel, ki je ubranil še eno enajstmetrovko.
16.8.2017 | Evropski pokali
Štadion: King Power Stadium, Gledalcev: 32000, Sodnik: Daniele Orsato (ITA)
Leicester City: Kasper Schmeichel, Wes Morgan, Christian Fuchs, Danny Simpson, Robert Huth, Mark Albrighton, Danny Drinkwater, Onyinye Ndidi, Jamie Vardy, Riyad Mahrez (od 90. Daniel Amartey), Shinji Okazaki (od 64. Islam Slimani).
Trener: Craig Shakespeare
Sevilla: Sergio Rico, Gabriel Mercado (od 46. Mariano), Adil Rami, Nicolas Pareja, Sergio Escudero, Pablo Sarabia (od 47. Stevan Jovetić), Vitolo, Samir Nasri, Steven Nzonzi, Wissam Ben Yedder (od 68. Joaquín Correa), Vicente Iborra.
Trener: Jorge Sampaoli
Leicester City je potrdil, da je pravi naslov za ustvarjanje nogometnih čudežev. Lisice so se čudežno rešile že v Sevilli, kjer so edino priložnost pretvorile v zadetek, prav ta pa se je danes izkazal za odločilnega, saj je imel Leicester večino tekme prav zaradi zadetka v gosteh pobudo.

Novi trener Leicesterja Craig Shakespeare je ohranil enajsterico, ki mu je v zadnjih tednih že priigrala nekaj pomembnih zmag, Jorge Sampaoli pa je nekoliko presenetljivo na klopi pustil Brazilca Mariana in zadnje čase odličnega Črnogorca Stevana Jovetića.

Sevilla si je že v tretji minuti priigrala veliko priložnost, ko se je Samir Nasri sam znašel pred Kasperjem Schmeichelom, a je danski vratar njegov strel z desne strani instinktivno ubranil. Gostje so imeli na sredini igrišča premoč, nato pa je sledila 27. minuta in prekinitev, po kateri je kapetan Wes Morgan bolj po naključju kot namensko žogo spravil za hrbet Sergia Rica. Zadetek je šokiral goste, Leicester pa je po golu začel močno spominjati na lanskoletno Ranierijevo moštvo, ki je briljiralo z nepopustljivostjo, vztrajnostjo in trdoživostjo. Sevilla ni imela pravih rešitev, še najbližje je bil dve minuti pred koncem polčasa Wissam Ben Yedder, a je domača obramba njegov strel blokirala.

Drugi polčas je bil še veliko bolj dramatičen. Sampaoli je v ogenj poslal Mariana in Jovetića, že v deveti minuti nadaljevanja pa je imel veliko smolo branilec Sergio Escudero, saj je njegov izjemen strel z več kot 25 metrov zaustavila prečka. Le nekaj trenutkov kasneje je Leicester znova pičil. V navidez nenevarni akciji je Adil Rami žogo izbil na rob kazenskega prostora do Matthewa Albrightona, Anglež pa je z levico žogo poslal v desni spodnji kot in Leicesteru priigral prednost z 2:0. Po prejetem golu se je igra preselila na stran Leicestra, nove težave pa so nastopile v 74. minuti, ko je Nasri z glavo nakazal udarec Jamieju Vardyju, domači zvezdnik pa je Francozovo nepremišljenost dobro odigral in poskrbel, da je Nasri predčasno končal tekmo.

Leicester je imel v hektičnih minutah lepe priložnosti preko Vardya, ki je bil v zaključkih nenatančen, v 80. minuti pa je Sevilla dobila še zadnjo veliko priložnost, ko je Schmeichel s prekrškom zaustavil Vitola. Z enajstih metrov je slabo meril Steven N'Zonzi, Schmeichel pa je tako še drugič Sevilli ubranil najstrožjo kazen in bil eden osrednjih junakov Leicestrove zmage.

V zadnjih izdihljajih tekme je imel Vardy na dlani tretji gol, v 92. minuti pa se je priložnost ponudila še Argentincu Joaquinu Correi, ki je žogo nekaj centimetrov poslal čez gol.