Uredništvo    22. november 2016
Liga prvakov, 5. krog

Real slavil ob zaključku tekme

Real Madrid si je v Lizboni zagotovil uvrstitev v izločilne boje Lige prvakov, potem ko je z 2:1 odpravil Sporting iz Lizbone. Odrešilni zadetek je v 87. minuti dosegel francoski napadalec Karim Benzema.
21.9.2017 | Evropske lige
Štadion: Estádio José Alvalade, Gledalcev: 50046, Sodnik: William Collum (ŠKO)

0 : 1

1 : 1

1 : 2

Sporting Lizbona: Rui Patrício, Joao Pereira, Sebastián Coates, Ruben Semedo, Bruno Cesar (od 62. Joel Campbell), Adrien Silva, William Carvalho, Bas Dost (od 77. Andre), Bryan Ruiz (od 57. Ezequiel Schelotto), Marvin Zeegelaar, Gelson Martins.
Trener: Jorge Jesus
Real Madrid: Keylor Navas, Danilo, Marcelo (od 71. Fabio Coentrao), Sergio Ramos, Raphaël Varane, Luka Modrić, Isco (od 67. Karim Benzema), Mateo Kovačić, Gareth Bale (od 58. Marcos Asensio), Lucas Vazquez, Cristiano Ronaldo.
Trener: Zinedine Zidane
Pred začetkom srečanja v Lizboni pričakovano ovacije za nekdanjega nogometaša tega kluba Cristiana Ronalda. Sporting je kazal namero, da bi presenetil favoriziranega aktualnega evropskega prvaka, vendar je za to prehitro prejel zadetek. Gostje so pravzaprav zadeli v zanje primernem trenutku, ob zmedi v domači obrambi, priložnost pa je izkoristil francoski branilec Raphael Varane in Real popeljal v vodstvo. Sporting bi skorajda kmalu poravnal izid, vendar je ob strelu Cesarja dobro posredoval prisebni Sergio Ramos. Domačini so v prvem polčasu zahtevali enajstmetrovko ob kontaktu Marcela in Martinsa, vendar je sodnik pravilno ocenil, da je šlo za prekršek izven kazenskega prostora.

Portugalci so drugi polčas začeli odločno, a naleteli na čvrsto postavitev Reala, ki ni kazal namere po "igranju" s svojo usodo. Španci do te tekme namreč še niso imeli zagotovljene uvrstitve naprej. Sporting pravzaprav danes ni imel česa več izgubiti, zato je napadal in v 80. minuti prišel do izenačenja. Situacija je bila malce komična, kajti Fabia Coentraa je žoga zadela v roko, ko je slednji sodniku dopovedoval, da je z roko igral Gelson Martins. Will Callum pa je videl le igralca Reala in dosodil enajstmetrovko za Sporting. Zanesljivi izvajalec je bil Adrien Silva. Čeprav je v Lizboni močno dišalo po točki, so domači navijači domov odšli razočarani. Real je namreč tekmo na koncu dobil, zadetek za zmago je v 87. minuti dosegel francoski napadalec Karim Benzema