Uredništvo    2. november 2016
Liga prvakov, 4. krog, skupina E

Kamplov večer za anale!

Kevin Kampl je veliki junak Bayerja iz Leverkusna, ki je z njegovim zadetkom v gosteh z 1:0 premagal Tottenham in londonskemu klubu zadal že drugi domači poraz v Ligi prvakov. Kampl srečanje predčasno končal zaradi poškodbe.
Henrichs podaljšal z Lekarnarj...
Štadion: Wembley, Gledalcev: , Sodnik: Jonas Eriksson (ŠVE)

0 : 1
Tottenham: Hugo Lloris, Kyle Walker, Benjamin Davies, Eric Dier, Jan Vertonghen, Victor Wanyama, Dele Alli, Mousa Dembele (od 30. Vincent Janssen), Moussa Sissoko, Christian Eriksen (od 66. Harry Winks), Heung-Min Son (od 73. Georges-Kevin N'Koudou).
Trener: Mauricio Pochettino
Bayer Leverkusen: Bernd Leno, Omer Toprak, Jonathan Tah, Wendell, Benjamin Henrichs, Julian Baumgartlinger, Charles Aranguiz (od 86. Kai Havertz), Kevin Kampl (od 85. Kevin Volland), Javier Hernandez, Admir Mehmedi, Julian Brandt (od 70. Hakan Calhanoglu).
Trener: Roger Schmidt
Pri Tottenhamu so se pred pričetkom evropske sezone odločili domače tekme igrati na kultnem Wembleyju, vsaj v rezultatskem smislu pa se je ta odločitev izkazala za popoln polom. Po porazu na uvodni tekmi proti Monacu so varovanci Mauricia Pochettina izgubili še svojo drugo domačo tekmo in so se tako pred zadnjima dvema krogoma znašli v izjemno neugodnem položaju v bitki za uvrstitev v osmino finala.

Prvi polčas obračuna ni postregel z veliko priložnostmi. Navkljub dobremu tempu in veliki meri agresivnosti z obeh strani je šele v 33. minuti prvi z razdalje zapretil Danec Christian Eriksen, tik pred koncem polčasa pa se je po veliki napaki Kyla Walkerja najlepša priložnost ponudila Javierju Hernandezu, ki je za las meril mimo vrat.

V nadaljevanju se je igra razživela. Tottenham je začel bolje in si preko Eriksena in Walkerja priigral dve lepi priložnosti za vodstvo, nato pa je sledila še ena napaka v ožji obrambi, po kateri je Hernandez v sebi neznačilnem slogu zapravil že drugo veliko priložnost za vodstvo. Gostje iz Leverkusna so dobro predstavo naposled okronali v 65. minuti, ko je z roba kazenskega prostora meril Admir Mehmedi, žoga pa se je od Tottenhamove obrambe odbila do Kevina Kampla, ki je rutinirano zadel levi spodnji del mreže in dosegel enega najbolj odmevnih slovenskih zadetkov v Ligi prvakov doslej.

Tottenham je imel še eno veliko priložnost za izenačenje po prostem strelu Erica Dierja, a je žogi pot v mrežo preprečila prečka, odbita žoga pa je preveč presenetila napadalca Londončanov Vincenta Janssna, ki je meril visoko čez gol. Bayerjev junak tekme je pet minut pred koncem zaradi močnega udarca v nart zapustil igrišče, njegovi soigralci pa so srečanje mirno privedli do konca in po treh zaporednih remijev naposled v pravem trenutku zabeležili prve tri točke.