Uredništvo    19. januar 2016
Crotone dobil derbi za vrh Serie B

Krajnc pordečel na derbiju

Luka Krajnc je na derbiju vrha v Serie B zdržal le 77 minut. Zaradi rdečega kartona je tekmo predčasno končal, njegov Cagliari pa je derbi na koncu tudi izgubil.
(foto: Nogomania)
Ponedeljek je ljubiteljem italijanskega nogometa ponudil derbi vrha v Serie B. Vodilni Crotone je na stadionu Ezio Scida gostil svojega najbližjega zasledovalca Cagliari s Sardinije. Napeto srečanje je zaznamoval zgodnji zadetek domače ekipe, ki jo vodi Hrvat Igor Jurić. Že v drugi minuti je namreč zadel Budimir, Crotone pa je po polovici igre vodil z 2:1. Cagliari je v drugem polčasu izgubil dva igralca zaradi rdečega kartona. Tudi našega Luko Krajnca, ki je drugi rumeni karton prejel zaradi namernega igranja z roko.

Ob zadnjem sodnikovem žvižgu je semafor kazal izid 3:1, s katerim se je Crotone prebil na prvo mesto lestvice, Cagliari pa je zdaj drugi.

Ob tem dodajmo, da je na golu Crotoneja stal tudi pri nas znani italijanski vratar Alex Cordaz, ki je nekoč branil za Gorico