Uredništvo    10. september 2016
Premier League, 4. krog

Pep že zavladal Manchestru

Manchestrski derbi je ponudil atomski nogomet, precej priložnosti in tudi tri zadetke. Z Old Trafforda se je po impresivni bitki kot zmagovalec domov vrnil Manchester City. Stisk rok Mourinha in Guardiole.
Štadion: Old Trafford, Gledalcev: 75272, Sodnik: M. Clattenburg
Manchester Utd.: David De Gea, Luke Shaw (od 81. Anthony Martial), Eric Bailly, Jesse Lingard (od 46. Marcus Rashford), Daley Blind, Henrikh Mkhitarjan (od 47. Ander Herrera), Paul Pogba, Antonio Valencia, Marouane Fellaini, Wayne Rooney, Zlatan Ibrahimović.
Trener: Jose Mourinho
Manchester City: Claudio Bravo, Aleksandar Kolarov, Bacary Sagna, John Stones, Nicolas Otamendi, Kevin De Bruyne (od 90. Pablo Zabaleta), Raheem Sterling (od 60. Leroy Sane), David Silva, Fernandinho, Nolito, Kelechi Iheanacho (od 53. Fernando).
Trener: Josep Guardiola
Veliki mestni derbi v Manchestru je od prve minute ponudil zanimiv nogomet in visok tempo igre. Domači so presenetljivo začeli z Mkhitaryanom v prvi postavi, pri gostih pa je zaradi suspenza Aguera v napadu začel mladi Iheanacho. Prvo napadalno akcijo na tekmi je izpeljal Pogba in v sedmi minuti streljal čez gol. Odgovoril je Kolarov s prostega strela, toda meril krepko mimo. V 15. minuti pa velika napaka in oklevanje Blinda, kar je izkoristil hitri De Bruyne, prišel sam pred De Geo in ga premagal za 1:0. City je igral agresivno in Unitedu ni dovoljeval razviti igro, tako da Vragi niso uspeli biti nevarni. Gostje pač. V 36. minuti nov diagonalni strel De Bruynea, žoga se je odbila od vratnice, pred gol, kjer je bil dobro postavljen Iheanacho, ki je zadel za 2:0. Rdeči vragi so odgovorili v 42. minuti, po napaki danes nezanesljivega Brava, ko je Ibrahimović žogo poslal v prazen gol. Pred odhodom na odmor še en nevaren napad United, Rooney je prestregel žogo, zaposlil Ibrahimovića, ki pa ni bil dovolj natančen.Videli smo novo poigravanje Brava, toda Ibrahimović ni uspel dobro streljati.

V nadaljevanju je v igro vstopil mladi Rashford in takoj zapretil. Prodrl je po desni strani, žogo pripeljal do Ibrahimovića, Šved pa je meril čez gol. Igra je postajala vse bolj groba, padli so rumeni kartoni. V 56. minuti nova napaka Brava, ki se je poigraval, nato pa z drsečim startom v Rooneyja rešil žogo. Domačini so zahtevali enajstmetrovko, Clattenburg pa ni dosodil ničesar. Sledila sta poizkusa Rooneyja in Ibrahimovića, vendar brez uspeha. Cityjevi nogometaši so bili v 72. minuti kar dvakrat nevarni po podaji iz kota, toda domači so se izvlekli iz nevarne situacije. V 75. minuti nova nevarnost za domače, Sane je potegnil po desni, zaposlil De Bruynea, Belgijec pa je še drugič danes zadel vratnico in še drugič se je žoga odbila nazaj v polje. Unitedu, ki je želel pritiskati, je počasi zmanjkovalo časa in ga naposled tudi zmanjkalo. Ob zadnjem žvižgu sodnika, ki je znal kompenzirati nameren start Rooneyja na Brava z le rumenim kartonom za Angleža, sta se rokovala še Mourinho in Guardiola, nato pa je padel zastor na izjemno razburljivo tekmo.