Uredništvo    3. december 2016
El clasico

Ramos utišal Nou Camp!

Barcelona je bila skorajda celoten drugi polčas na poti do pomembne zmage na el clasicu, s katero bi se vrnila v dvoboj za naslov. Na koncu je v Kataloniji ostala le točka, Real je namreč rešil odlični Sergio Ramos.
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: 98485, Sodnik: Clos Gomez

13'
Isco

1 : 0

1 : 1
Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Gerard Pique, Sergio Busquets, Javier Mascherano, Jordi Alba, André Gomes (od 78. Arda Turan), Ivan Rakitić (od 60. Andres Iniesta), Sergi Roberto, Luis Suarez, Neymar (od 87. Denis Suarez), Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Real Madrid: Keylor Navas, Marcelo, Sergio Ramos, Daniel Carvajal, Raphaël Varane, Lucas Vazquez, Mateo Kovačić (od 87. Mariano Díaz), Luka Modrić, Isco (od 66. Casemiro), Karim Benzema (od 77. Marcos Asensio), Cristiano Ronaldo.
Trener: Zinedine Zidane
Današnji el clasico je imel, tako kot tekme praktično po vsem svetu, žalosten uvod. Barcelona in Real sta se namreč poklonila žrtvam letalske tragedije v Kolumbiji, ki je terjala visok davek med nogometaši Chapecoenseja. Pri Barceloni je tekmo na klopi začel povratnik po poškodbi Andres Iniesta, pri Realu pa, kot je znano že nekaj časa, niso mogli računati na Garetha Bala. Srečanje na polnem Nou Campu se je začelo previdno z obeh strani. Barcelona je bila več pri žogi, gostje iz Madrida pa so stali čvrsto in prežali na priložnost za protinapad. Prva priložnost na tekmi se je odvila v 11. minuti, ko je Neymar z leve strani podal pred gol, a brez prave nevarnosti za Real. Sledil je udarec Lionela Messija s prostega strela v 18. minuti, toda žoga je bil lahek plen za Ter Stegna.

V 21. minuti znova nevarnost v gostujočem kazenskem prostoru, znova je podajal Neymar, za vole se je pripravljal Luis Suarez, a zadel le Varaneja. V 37. minuti je prvič danes nase opozoril Cristiano Ronaldo, ki je na levi strani ob Piqueju prišel do strela, Ter Stegen pa je žogo odbil v kot. V naslednji minuti je Portugalec prodrl v kazenski prostor, nato pa preslabo zadel žogo, oviral ga je tudi Alba. Navijači in nogometaši Barcelone so nato v 40. minuti protestirali, ker naj bi žoga v kazenskem prostoru v roko zadela Carvajala, toda glavni sodnik ni dosodil igranja z roko. Pred odhodom na odmor še dve nevarni situaciji pred golom Barcelone. Najprej je Benzema v 44. minuti zadel Piqueja, da se je žoga nevarno odbila, vendar na srečo Barcelone ne v gol. Zadnja napadalna akcija v prvem polčasu pa je bil poizkus z glavo Varaneja, a brez večjih težav za Ter Stegna.

Ronaldo se je v drugem polčasu kmalu "oglasil". V 52. minuti, ko je z leve strani streljal močno in tudi precej čez gol. Barcelona je odgovorila v naslednji minuti in to z golom. Prosti strel je na levi strani izvedel Neymar, v kazenskem prostoru pa je skok z Varanejem dobil Suarez in z glavo zadel za 1:0. V 58. minuti končno nekaj prometa tudi preko precej nevidnega Karima Benzemaja, toda Jordi Alba je bil ob Francozu dobro postavljen. Barcelona je, v 60. minuti je v igro ob odobravanju publike vstopil kapetan Andres Iniesta, po uri igre nadzirala potek srečanja in ni kazala znakov šibkosti. V 68. minuti bi lahko Neymar podvojil vodstvo, potem ko je na levi strani "obrnil" Carvajala, prišel diagonalno sam pred Navasa, a streljal čez gol. Iniesta je v 82. minuti lepo podal osamljenemu Messiju, Varane je bil prekratek, Argentinec si je namestil žogo, streljal diagonalno po tleh, a mimo gola. Zapravil je priložnost, s katero bi lahko končal tekmo.

Real je nato v zadnjih minutah pritisnil. V 87. minuti je Sergio Ramos streljal z glavo čez gol, potem ko ga je z desne strani na drugi vratnici "našel" Carvajal. Potem je v 89. minuti zapretil še Ronaldo, ko je z glavo meril z desne strani, a je bil Alba spet na mestu. V 90. minuti pa šok za Barcelono! Prosti strel je z leve strani izvedel odlični Luka Modrić, najvišje pa je pred golom skočil Sergio Ramos in z zadetkom v svojem slogu poskrbel za veliko točko Reala.