Uredništvo    13. junij 2012
Portugalci komajda do zmage nad Dansko

Dramo je odločil Varela

Kakšna drama v Lvovu. Portugalci so proti Dancem vodili že z 2:0, se proti koncu drugega polčasa tresli celo za točko, na koncu pa jih je Silvestre Varela z zadetkom za zmago rešil izpada z Eura.

0 : 1
24'
Pepe

0 : 2
1 : 2

2 : 2

2 : 3
Danska: Stephan Andersen, Simon Poulsen, Daniel Agger, Simon Kjaer, Lars Jacobsen, William Kvist, Niki Zimling (od 16. Jakob Poulsen), Dennis Rommedahl (od 70. Tobias Mikkelsen), Christian Eriksen, Nicklas Bendtner, Michael Krohn-Dehli.
Trener: Morten Olsen
Portugalska: Rui Patrício, Joao Pereira, Bruno Alves, Fabio Coentrao, Pepe, Joao Moutinho, Raul Meireles (od 84. Silvestre Varela), Miguel Veloso, Nani (od 89. Rolando), Cristiano Ronaldo, Helder Postiga (od 64. Nélson Oliveira).
Trener: Fernando Santos
Danci so presenetljivo dobili prvo tekmo na Euru proti Nizozemski, Portugalci pa so izgubili proti Nemcem, zato so danes odločno iskali zmago. No, Danci so bili na začetku kar nevarni, hitro so zapretili iz dveh kotov, vendar je trdna portugalska obramba razčistila. Portugalci so prvič poizkusili v deseti minuti, a brez uspeha, tako kot tudi v prihajajočih akcijah. Danska je v 16. minuti ostala brez poškodovanega Zimlinga, zamenjal ga je Poulsen. V 24. minuti pa zadetek. Podajo je izkoristil Pepe, ki je z glavo zadel za 1:0. Danci so bili šokirani in realtivno hitro prejeli še en zadetek. Tekla je 36. minuta, Nani je podal Postigi, ki je z razdalje nekaj metrov žogo poslal pod prečko. Portugalci so vodili z 2:0, vendar do polčasa niso zdržali. V 41. minuti so Danci dosegli pomemben zadetek, Portugalci so bili izigrani, podal je Krohn-Dehli, Bendtner pa zadel.

Drugi polčas je s poizkusom začel Cristiano Ronaldo, ki je v 50. minuti zapravil stoodstotno priložnost. Danci so iskali izenačenje, več so tvegali in postajali tudi iz minute v minuto bolj nevarni, Portugalci pa so pretili na protinapade. Vstop Mikkelsena v igro je poživil igro, Danci so začeli pošteno pritiskati proti kazenskemu prostoru Portugalske, ki je vendarle klonila. To se je zgodilo v 80. minuti, žogo je z glavo mojstrsko v mrežo pospravil Bendtner in dosegel svoj drugi zadetek na tekmi.

Portugalci so zapravili prednost dveh zadetkov, le dve minuti pred zadnjim prejetim zadetkom pa so imeli na nogi 3:1, a je Ronaldo zapravil lepo priložnost. Kdor pa je pomislil, da so Portugalci ujeti in da se bodo tresli za točko, se je pojavil Silvestre Varela in z zadetkom v 87. minuti Portugalski prinesel odrešilno zmago, s katero imajo Ronaldo in druščina še vedno možnosti za preboj v četrtfinale.