Uredništvo    17. junij 2012
Nemčija zanesljivo v četrtfinale

Nemci slavili tudi v tretje

Nemčija je upravičila vlogo favorita in dobila tudi tretjo tekmo skupinskega dela evropskega prvenstva. Elf je Dansko premagal z rezultatom 2:1 in v skupini B prepričljivo osvojil prvo mesto. Danska odhaja domov.

1 : 2
Danska: Stephan Andersen, Simon Poulsen, Daniel Agger, Simon Kjaer, William Kvist, Niki Zimling (od 79. Christian Poulsen), Jakob Poulsen (od 82. Tobias Mikkelsen), Jakob Poulsen (od 82. Tobias Mikkelsen), Christian Eriksen, Nicklas Bendtner, Michael Krohn-Dehli.
Trener: Morten Olsen
Nemčija: Manuel Neuer, Holger Badstuber, Philipp Lahm, Mats Hummels, Lars Bender, Mesut Özil, Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Mario Gomez (od 74. Miroslav Klose), Thomas Müller (od 84. Toni Kroos), Lukas Podolski (od 64. Andre Schürrle).
Trener: Joachim Löw
Nemčija kljub dvema zmagama pred nocojšnjo tekmo še ni bila uvrščena v četrtfinale. Danci prav tako ne. Nemcem je danes zadostoval že remi, toda v prvih minutah so pokazali željo po zmagi. Prvo priložnost so si priigrali v šesti minuti, ko je lepo akcijo zaključil Thomas Müller, vendar streljal neposredno v danskega vratarja. V 19. minuti so Nemci zadeli za 1:0. Strelec je bil, potem ko mu je lepo podal Mario Gomez, Lukas Podolski. Novopečeni nogometaš londonskega Arsenala nocoj sicer igra svojo 100. tekmo v reprezentančnem dresu. Nemško vodstvo ni dolgo trajalo, že v 24. minuti je Krohn-Dehli podajo oziroma strel Bendtnerja preusmeril v mrežo. Nemci so do konca prvega polčasa še štirikrat konkretno poizkusili. Gomez in Podolski sta v 33. in 37. minuti grešila, prvi z vsega nekaj metrov, drugi pa z razdalje. V 40. minuti je z glavo zgrešil še Khedira, zadnjo priložnost v prvem polčasu pa je zapravil Gomez.

Nemčija je kontrolirala poteka tekme, ki je ni smela izgubiti. Danci so prvič v drugem polčasu zapretili v 52. minuti, Bendtner je žogo podal na 16 metrov od gola, Poulsen je "naletel" nanjo in z njo oplazil vratnico. Igra se je po 60 minutah malce umirila, priložnosti ni bilo, Nemci so Dancem preprečili pot do svojega gola. Nemcem se seveda ni nikamor mudilo, Danci pa so za preobrat imeli premalo moči. V 80. minuti je bilo za Dance vsega konec, Nemci so po hitri akciji povedli, strelec je bil Lars Bender, ki je Elfu tako olajšal zadnje minute tekme. Nemčija je z nocojšnjo zmago osvojila končno prvo mesto v skupini B, Danska pa odhaja domov, v četrtfinale iz skupine ob Nemčija namreč napreduje Portugalska.