Uredništvo    11. junij 2012
Remi med Francijo in Anglijo

Točka, ki zadovolji oba

Angleži in Francozi imajo po današnji uvodni tekmi na Euru vsak po eno točko. Z rezultatom 1:1 so bržkone zadovoljni v obeh taborih, točke pa bodo oboji iskali na preostalih tekmah proti Ukrajini in Švedski.
Štadion: Donjeck, Gledalcev: 47400, Sodnik: Nicola Rizzoli
Francija: Hugo Lloris, Adil Rami, Patrice Evra, Philippe Mexes, Mathieu Debuchy, Samir Nasri, Florent Malouda (od 85. Marvin Martin), Franck Ribery, Yohan Cabaye (od 84. Hatem Ben Arfa), Alou Diarra, Karim Benzema.
Trener: Didier Deschamps
Anglija: Joe Hart, Ashley Cole, John Terry, Glen Johnson, Joleon Lescott, Ashley Young, James Milner, Scott Parker, Steven Gerrard, Alex Oxlade-Chamberlain (od 77. Jermain Defoe), Danny Welbeck (od 90. Theo Walcott).
Trener: Roy Hodgson
Tradicionalna rivala, Francija in Anglija, sta se srečala že v prvem krogu skupine D. Pri Angležih je tekmo na klopi začel nesrečni Jermain Defoe, ki mu je pred dnevi umrl oče, zato se je za kratek čas vrnil v London, a na prizorišče Eura prišel pravočasno za prvo srečanje. Tekma, pred katero so se v obeh taborih bali morebitnega rasizma na tribunah, se je začela s previdno igro. V osmi minuti je prvič posredoval Hart, Benzema je bil daleč od uspeha. V 11. minuti je Samir Nasri ustrelil mimo angleških vrat. Štiri minute pozneje priložnost za Anglijo, Milner je zgrešil nemogoče, obšel je že Llorisa, nato pa ustrelil mimo. Po priložnosti Milnerja se je igra malce umirila, še vedno so bili več pri žogi Francozi, ki pa so v 30. minuti prejeli zadetek. Prosti strel je na desni strani izvedel Steven Gerrard, žogo pa je z glavo v mrežo pospravil Joleon Lescott. V 35. minuti je imel Diarra lepo priložnost za izenačenje, vendar je ni izkoristil. Je pa to zato storil Nasri v 39. minuti, zadel je z mojstrim strelom ob vratnici - Hart je bil nemočen.
Francija

Francozi so tudi drugi polčas začeli aktivno, uspeli so zadržati pobudo, ki so jo imeli v prvem polčasu. Po začetnemn pritisku Francije so Angleži preklopili na preizkušene dolge podaje v napad. Karim Benzema, prvi napadalec Francije, danes ni uspel zadeti. Tudi v 65. minuti je streljal preslabo za Harta. Na drugi strani podoben poizkus Johnson, prav tako neuspešno. Igra je povsem izgubila ritem, dvoboji nogometašev, ki po večini igrajo v največjih evropskih klubih, pa so potekali pretežno na sredini igrišča. V 80. minuti je Cabaye po podaji iz kota poskrbel za trenutek napetosti, a je streljal mimo vrat. Da bo ostalo pri 1:1, ni bilo težko ugotoviti že krepko pred koncem tekme, na kateri Francozi in Angleži niso želeli preveč tvegati. Točke bodo oboji lovili na preostalih tekmah rednega dela.