Uredništvo    14. junij 2012
Italija in Hrvaška remizirali (1:1)

Vatreni remizirali z Azzurri

Italija in Hrvaška sta odigrali zanimivo srečanje in se razšli brez zmagovalca (1:1). Prvi polčas je pripadel Italijanom, ki pa so v drugem polčasu popustili, Mario Mandžukić pa je izkoristil svojo praktično edino priložnost.
Štadion: Poznan, Gledalcev: , Sodnik: Howard Webb
Italija: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Christian Maggio, Leonardo Bonucci, Daniele De Rossi, Andrea Pirlo, Claudio Marchisio, Thiago Motta (od 63. Riccardo Montolivo), Mario Balotelli (od 70. Antonio Di Natale), Antonio Cassano (od 83. Sebastian Giovinco), Emanuele Giaccherini.
Trener: Antonio Conte
Hrvaška: Stipe Pletikosa, Vedran Ćorluka, Darijo Srna, Gordon Schildenfeld, Ivan Strinić, Ognjen Vukojević, Ivan Perišić (od 68. Danijel Pranjić), Luka Modrić, Ivan Rakitić, Mario Mandžukić (od 90. Niko Kranjčar), Nikica Jelavić (od 84. Eduardo).
Trener: Ante Čačić
Selektorja z izborom nogometašem glede na prvi tekmi nista presenetila. Pri Hrvatih Slaven Bilić ni spreminjal svoje ne preveč trdne obrambe, Cesare Prandelli pa je na drugi strani zadržal napad Cassano - Balotelli. Italijani so hitro zapretili, že v tretji minuti je žogo v kazenskem prostoru Hrvatov sprejel Mario Balotelli in ustrelil iz obrata, nevarno, a mimo hrvaškega gola. Italijani so bili bolj nevarni, redno so prihajali pred hrvaški kazenski prostor, a sta Ćorluka in Schildenfeld zdržala. V 11. minuti je streljal Marchisio, a streljal čez gol. Balotelli je v 16. minuti streljal naravnost v naročje Pletikose. V 20. minuti lepa priložnost Hrvatov, Srna je podal, Jelavić pa ni najbolje odreagiral. Tudi danes je bil Schildenfeld najšibkejši člen hrvaške obrambe, v 29. minuti ga je zlahka prebil Cassano, vse skupaj pa je razčistil povratnik v obrambo Luka Modrić

Sledila je priložnost Cassana, ki žoge ni najbolje zadel, pa nov nenatančen strel Balotellija. Stipe Pletikosa je v 37. junaško rešil svoj gol, potem ko je dvakrat zapretil Marchisio. Splitčan na golu Hrvaške pa vsemogoče vendarle ni. Prosti strel malce z leve strani je v 39. minuti namreč mojstrsko izvedel Andrea Pirlo, hrvaški živi zid je obstal, Pletikosa pa je žogo lahko le pobral iz svoje mreže. Italijani so bili nagrajeni za svojo premoč na igrišču.
Italija veselje

Luka Modrić je v prvem polčasu pokazal bore malo, Italijani so dobili dvoboj na sredini igrišča. Je pa zato vezist Tottenhama z dvema streloma na začetku drugega polčasa nakazal, da bodo Hrvati skušali zaigrati malce bolj napadalno. Toda Kockastim ni prav nič uspevalo, Italijani so zlahka branili svoj gol, "ubili" so hrvaško igro, Nikica Jelavić in Mario Mandžukić pa sta bila praktično odrezana od žoge. Po dobri uri igre je sta selektorja prvič menjala, Bilić je Perišića zamenjal s Pranjićem, Prandelli pa je na igrišče poslal Di Nataleja in Montoliva, zapustila pa sta ga Balotelli in Motta.

Hrvaške pa ne gre kar tako odpisati. V 72. minuti je z leve strani v kazenski prostor priletela žoga po lepi podaji Ivana Strinića, sprejel jo je Mandžukić in mojstrsko zadel za 1:1! Hrvaška je oživela, Mandžukić pa je dosegel svoj tretji zadetek na tem evropskem prvenstvu. Italijani so bili kar malce šokirani, prepričljivo so vodili, Hrvati pa so jih presenetili z zadetkom. Nocerino je v 76. minuti dobro ustrelil proti hrvaškim vratom, še enkrat pa se je izkazal Pletikosa. Italijanom je točka očitno ustrezala, kajti pretirano veliko do konca tekma niso več tvegali. Pravih priložnosti na sicer zanimivi nogometni predstavi nismo več videli, ostalo je pri rezultatu 1:1.