Uredništvo    1. december 2016
Sin trenerja Reala nadaljeval bogato družinsko tradicijo

Stadion Santiaga Bernabeua je lahko po več letih spet pozdravil zadetek Zidana. Družinsko tradicijo v belem dresu je nadaljeval sin trenerja Zinedina, Enzo, ki je navdušil na svojem uradnem debiju.
Pel, kot da gre za reprezentan...

Zinedine Zidane je po zmagi na povratni tekmi 1/16 finala španskega kraljevega pokala nad Cultural Leoneso (6:1) priznal, da je bil sredin zadetek njegovega sina Enza Zidana nekaj posebnega zanj in za njuno družino, francoski strateg pa je bil zadovoljen tudi s celotno sliko prikazanega v tem paru: Real je napredoval s skupnim izidom kar 13:2.

Mariano Diaz je na domačem Bernabeuu zabil hat-trick in zadel že po manj kot pol minute, med strelce pa se je šele drugič v sezoni vpisal tudi James Rodriguez. Častni zadetek za goste je tik pred polčasom prispeval Geray Gonzalez, končni izid pa je postavil branilec "La Culturala" Cesar Morgado, ki je nesrečno zatresel lastno mrežo. A vse je bilo v znamenjo Diaza in, predvsem, Zidana, ki je vstopil ob polčasu in že po petih minutah je 21-letni vezist poskusil z "ruleto", obratom v slogu svojega očeta, s čimer je gledalce še bolj dvignil na noge, po 18 minutah na zelenici pa je uspel tudi zadeti, ko je zaključil lepo akcijo soigralcev s strelom po tleh z roba kazenskega prostora.

"Če snamem mojo trenersko obleko, potem sem zelo vesel za svojega sina," je priznal Zidane. "Kot njegov trener sem zelo zadovoljen za (Martina) Odegaarda, (Alvara) Tejera in (Robena) Yaneza prav tako, kot tudi za vse igralce, ki so nocoj opravili izvrstno delo. Seveda pa se bova, ko bom prišel domov, pogovorila o tem. A ekipa je nocoj pokazala dober odnos in intenzivnost, še posebej po rezultatu 7:1 na prvi tekmi. Odigrali smo resno tekmo, začeli odločno in dosegli, kar smo si želeli."

Misli vseh v klubu se zdaj seveda obračajo proti sobotnemu "El Clasicu" v Barceloni, pred katerim so številni prvokategorniki dobili počitek. Casemiro je po manjšem zlomu noge odigral prve tekmovalne minute in je še dodatna dobra novica za beli balet pred tekmo, ki lahko po mnenju nekaterih že odloči državno prvenstvo.

"Casemiru je šlo dobro, začel je z nekaj težavami, a po dveh mesecih odsotnosti je bilo to nekaj običajnega. Nato je bil vedno boljši, ko je šla tekma naprej. Pomembno je bilo, da je odigral celo tekmo, zdaj pa je tudi telesno nared. A ko pogledate naše zadnje tekme, smo v vezni vrsti močni, dobro nam gre. Zato bomo videli, kaj bomo storili v soboto. Potrebovali bomo vse,"
je dodal Zidane, ki je pohvalil tudi strelca hat-tricka Mariana. Ta bi januarja lahko odšel na posojo in nabral nekaj minut pred morebitnim povratkom med člane Reala. Podobna usoda morda čaka razvpitega Norvežana Martina Odegaarda, ki je po Zidanovem mnenju "pokazal karakter" v sredinem obračunu.

O Clasicu pa je dodal, da gotovo ne bo odločal že o naslovu, medtem ko je zlato žogo vnovič potisnil v roke varovancu Cristianu Ronaldu: "Razmišljamo le o tem, da bi se dobro pripravili na tekmo. Karkoli pa se zgodi, to ne bo odločilno. Čaka nas dobra tekma proti zelo dobremu rivalu, ki nas bo prisilil v to, da trpimo, prav gotovo. Moramo biti dobro pripravljeni. Vsi moramo počivati, najprej jaz. Od jutri pa se bomo dobro pripravili. Cristiano Ronaldo in Lionel Messi? Sta dva izjemna igralca, vsak na svoj način. V našem primeru Cristiano počne neverjetne reči in upamo, da tako nadaljuje. Bomo videli, kaj lahko stori v soboto. Ne verjamem, da je debata, ko gre za tadva igralca, zelo sem namreč zadovoljen s Cristianom in prepričan sem, da bo osvojil zlato žogo."