Uredništvo    18. maj 2017
Neverjeten polfinale turškega pokala

Medipol Basaksehir se je v finalu turškega pokala pridružil Konyasporju Nejca Skubica, potem ko je klub Rajka Rotmana po neverjetni drami izločil velikana Fenerbahče.
Zaccheroni novi selektor ZAE

Tako kot na prvi tekmi med Medipol Basaksehirjem in Fenerbahčejem je bil izid po rednem delu 2:2. Izkušeni Emre Belozoglu je v 42, minuti zadel za vodstvo kluba Rajka Rotmana, ki ga je v letošnji sezoni posodil Kayserisporju. Belozoglu, nekdanji član mestnega tekmeca Galatasaraya, milanskega Interja in madridskega Atletica, za Basaksehir igra ravno po prestopu iz "Fenerja", ki ga je zapustil brez odškodnine, tokrat pa je razočaral domače navijače z golom za 0:1.

A tu se je drama šele začela: Moussa Sow je v drugem polčasu izenačil, še en nekdanji član Fenerbahčeja Samuel Holmen pa je poskrbel za novo vodstvo z 1:2. A Ozan Tufan je v 87. minuti izsilil podaljšek oziroma "loterijo" enajstmetrovk, v kateri so navijači preživljali celo serijo infarktov.

Med tistimi, ki so zgrešili, je bil tudi nekdanji branilec Liverpoola Martin Škrtel, v deseti seriji sta na vrsto prišla tudi vratarja Volkan Babacan in Volkan Demirel. Oba sta zgrešila, nato pa je v 13. seriji še en stari znanec evropskih zelenic Emmanuel Adebayor zadel, Josef de Souza pa je zgrešil in začelo se je slavje po koncu tekme, ki je v prestolnici zlepa ne bodo pozabili.