Uredništvo    26. junij 2014
SP, skupina H, 3. krog

Alžirci odslovili Ruse

Rusija je imela na tem mundialu najdražjega selektorja, vendar ji Fabio Capello ni kaj prida pomagal. Alžirija je z rdanašnjim remijem (1:1) uspela in si priborila vstopnico za izločilne boje.
21.6.2016 | Mednarodni nogomet
Štadion: Arena da Baixada, Gledalcev: 39311, Sodnik: C. Cakir (TUR)
Alžirija: Rais M'Bohli, Rafik Halliche, Carl Medjani, Djamel Mesbah, Aïssa Mandi, Essaïd Belkalem (od 71. Hassan Yebda), Abdelmoumene Djabou (od 77. Nabil Ghilas), Nabil Bentaleb, Sofiane Feghouli, Yacine Brahimi, Islam Slimani (od 90. El Arbi Hillel Soudani).
Trener: Vahid Halilhodžić
Rusija: Igor Akinfejev, Sergej Ignaševič, Vasili Berezutski, Aleksei Kozlov, Dmitrij Kombarov, Viktor Faizulin, Denis Glušakov (od 46. Igor Denisov), Aleksandr Samedov, Oleg Šatov (od 67. Alan Dzagojev), Aleksandr Kokorin, Aleksandr Keržakov (od 81. Maksim Kanunnikov).
Trener: Leonid Slutski
Najdražji selektor na svetovnem prvenstvu odhaja domov brez zmage. Fabio Capello z Rusijo ni uspel premagati niti Alžirije, ki se je z današnjim remijem uvrstila v izločilne boje. Rusi so obračun z Alžirijo sicer začeli po željah. V hitro vodstvo jih je popeljal Kokorin in zdelo se je, da bo ruski reprezentanci, ki je velik dolžnik tega mundiala, končno steklo. To je bil rezultat, s katerim bi Rusi pravzaprav napredovali iz skupine. V prvem polčasu so imeli poleg zadetka še kar nekaj priložnosti, na odmor pa so odšli ob izidu 1:0.

Da bo v drugem polčasu težko, jim je nakazal že Slimani v 43. minuti prvega polčasa, ko je zapravil lepo priložnost za izenačenje. V 60. minuti se je isti nogometaš oddolžil za tisto zapravljeno priložnost. Ruski vratar Akinfejev je slabo reagiral ob podaji z leve strani, stekel je namreč v prazno, kar je Slimani znal izkoristiti in z glavo zadel za 1:1. To je bil za Alžirijo ugoden rezultat in varovanci selektorja Vahida Halilhodžića so ga znali zadržati do konca, nagrada za še eno pozitivno predstavo pa je napredovanje iz skupine v izločilne boje.