Uredništvo    18. junij 2010
Angležem znova spodrsnilo

Anglija remizirala, še smo prvi!

Anglija je zgolj remizirala z Alžirijo! Neprepričjivi Otočani se znova niso izkazali, tako da Slovenija še vedno ostaja na prvem mestu skupine C.
22.3.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Cape Town, Gledalcev: 64100, Sodnik: Irmatov (Uzbekistan)
Anglija: David James, Ashley Cole, John Terry, Glen Johnson, Jamie Carragher, Steven Gerrard, Gareth Barry (od 84. Peter Crouch), Aaron Lennon (od 63. Shaun Wright-Phillips), Frank Lampard, Wayne Rooney, Emile Heskey (od 74. Jermain Defoe).
Trener: Roy Hodgson
Alžirija: Rais M'Bohli, Nadir Belhadj, Madjid Bougherra, Rafik Halliche, Anthar Yahia, Mehdi Lacen, Karim Ziani (od 81. Adlene Guedioura), Ryad Boudebouz (od 74. Djamel Abdoun), Hassan Yebda (od 89. Djamel Mesbah), Foued Kadir, Karim Matmour.
Trener: Vahid Halilhodžić

Reprezentanci Alžirije in Anglije sta v Cape Townu, na presenečenje predvsem angleških navijačev, remizirali. Angleži so razočarali že v prvem krogu proti ZDA, zdaj pa so svoje navijače še dodatno užalostili.

Že od samega začetka je bilo moč čutiti, da ta tekma Angležem ne bo prinesla nič dobrega. Njihova brezidejna igra ni navdušila, prodirali so predvsem po desnem krilu z Aaronom Lennonom. Odločni Alžirci se nasprotnika niso prestrašili, igralo so na hitre protinapade, vendar niso uspeli zadeti, predvsem ker so bili njihovi napadalci sila nespretni. Najboljšo priložnost so Angleži zapravili v 33. minuti, ko je podajo Lennona zamudil Rooney, žoga je prišla do Lamparda, čigar strel je alžirski vratar ubranil. Nekaj minut zatem je poizkušal Ziani, vendar meril mimo angleških vrat.

Alžirci so se v drugem polčasu posvetili predvsem branjenju svojega gola in pri tem niso imeli večjih težav, saj jih Angleži niso resneje ogrožali. Otočani so žogo resda imeli vseskozi v svojih nogah, vendar niso z njo storili ničesar, z izjemo udarcev z razdalje, ki pa tako ali tako niso bili natančni.