Uredništvo    15. junij 2014
SP, skupina D, 1. krog

Italijani porazili Angleže

Derbi prvega kroga skupine D je pripadel Italijanom! Sredi amazonskega pragozda sta Anglija in Italija odigrali zanimivo tekmo, ki jo je z golom v 50. minuti po podaji Antonia Candreve odločil Mario Balotelli.
7.2.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Arena Amazonia, Gledalcev: 39800, Sodnik: Bjorn Kuipers (NIZ)
Anglija: Joe Hart, Glen Johnson, Leighton Baines, Phil Jagielka, Gary Cahill, Jordan Henderson (od 73. Jack Wilshere), Steven Gerrard, Raheem Sterling, Daniel Sturridge, Wayne Rooney, Danny Welbeck (od 61. Ross Barkley).
Trener: Roy Hodgson
Italija: Salvatore Sirigu, Gabriel Paletta, Matteo Darmian, Giorgio Chiellini, Andrea Barzagli, Daniele De Rossi, Andrea Pirlo, Antonio Candreva (od 79. Marco Parolo), Claudio Marchisio, Marco Verratti (od 57. Thiago Motta), Mario Balotelli (od 73. Ciro Immobile).
Trener: Antonio Conte
Nocojšnja tekma je eden od  derbijev prvega kroga, temu primeren je tudi sodnik, pravico je delil Bjorn Kuipers. Že v četrti minuti srečanja prva priložnost za Anglijo, z razdalje je poizkušal Sterling. Angleži so malce pritisnili na nasprotnika, naslednji, ki je streljal je Henderson. Sirigu na golu Italije je znova posredoval v osmi minuti. V 13.. minuti so Azzurri zapretili iz protinapada, vendar se Welbeck na koncu ni najbolj znašel. Mario Balotelli je v 23. minuti poizkušal za Italijo, vendar ni bil natančen. V 32. minuti je bila angleška obramba na mestu, ko je De Rossi našel Darmiana, vendar se je končalo brez zadetka. V 35. minuti pa zadetek! Verratti je izvedel kot, Marchisio pa je zadel za vodstvo Italije! Angleži so hitro odgovorili. V 37. minuti je Rooney lepo podal pred gol, Sturridge pa je poravnal izid. Tik pred odhodom na odmor še priložnost za Maria Balotellija, vendar je na koncu ostalo pri rezultatu 1:1. Angleži so bili v prvem polčasu nevarnejši, Italija pa je bila tista, ki je imela lepše priložnosti.

Pri Sturridgevem zadetku se je, kar je malce nenavadno, poškodoval angleški fizioterapevt. No, kmalu po začetku drugega dela igre se je rezultat znova spremenil. V vlogi podajalca se je znašel Antonio Candreva, zadetek pa je zabil Milanov napadalec Mario Balotelli. Angleži so v drugem polčasu precej napadali. Wayne Rooney dvakrat in Leighton Baines s prostega strela sta poizkušala premagati razpoloženega Siriguja, ki je na golu Italije dostojno zamenjal Gianluigija Buffona. Italijani so uspeli zadržati minimalno vodstvo, ubili so igro, svoje priložnosti pa omejili na protinapade. Do konca srečanja se mreži nista več zatresli, tako da je ostali pri izidu 2:1 in pomembni zmagi naših zahodnih sosedov.