Uredništvo    16. junij 2014
SP, skupina F, 1. krog

Messi rešil Argentino

Bosna in Hercegovina se je na svoji prvi tekmi na svetovnih prvenstvih predstavila v lepi luči in proti Argentini izgubila z 1:2. Gavče je rešil šele Lionel Messi, ki je zabil fantastičen zadetek.
20.5.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Maracana, Gledalcev: , Sodnik: J. Aguilar (Salvador)
Argentina: Sergio Romero, Ezequiel Garay, Pablo Zabaleta, Federico Fernandez, Marcos Rojo, Hugo Campagnaro (od 46. Fernando Gago), Maxi Rodriguez (od 47. Gonzalo Higuain), Javier Mascherano, Angel Di Maria, Lionel Messi, Sergio Aguero (od 87. Lucas Biglia).
Trener: Jorge Sampaoli
Bosna in Hercegovina: Asmir Begović, Muhamed Bešić, Ermin Bičakčić, Senad Lulić, Mensur Mujdža (od 69. Vedad Ibišević), Sead Kolašinac, Emir Spahić, Izet Hajrović (od 71. Vedad Ibišević), Zvjezdan Misimović (od 74. Haris Medunjanin), Miralem Pjanić, Edin Džeko.
Trener: Safet Sušić
Tekma v Riu se je za Bosno in Hercegovino začela izjemno slabo. Sead Kolašinac, nogometaš nemškega prvoligaša Schalkeja, je namreč nespretno reagiral po prostem strelu Lionela Messija in premagal lastnega vratarja. Začetni šok BiH, ki je tako hitro padla v zaostanek, je trajal kakšnih deset minut, nato pa so varovanci selektorja Safeta Sušića začeli igrati. Argentinci so se po vodstvu povlekli nazaj, Bosanci, ki niti slučajno niso dajali vtisa, da so na tem mundialu pravzaprav debitant na velikih tekmovanjih, pa so jih napadali z vseh strani. Pjanić in Hajrović sta pretila od daleč, Lulić pa je v eni od napadalnih akcij BiH skočil in streljal z glavo po podaji iz kota. Argentinci so v prvem polčasu ostali brez prejetega zadetka predvsem po zaslugi svojega vratarja Romera, BiH pa bi si zagotovo zaslužila več kot zaostanek po zaslugi avtogola.

Tudi v drugem delu igre je Bosna nadaljevala z napadi. Po desetih minutah pa je postajalo jasno, da so se Sušićevi varovanci že prej utrudili. Šepati je začela predvsem zvezna vrsta, tako da so Argentinci vse lažje prodirali pred kazenski prostor in posledično gol, na katerem je stal Asmir Begović. Aguero je kar trikrat zastreljal svoje priložnosti, ko pa je prvo lepšo priložnost dobil Lionel Messi, je ni zapravil. Zvezdnik Barcelone se je zmuznil mimo kar treh nasprotnih igralcev in zabil izjemen zadetek ter podvojil vodstvo Argentine.

Vse je kazalo na udobno zmago Argentine, nato pa je Vedad Ibišević v 84. minuti potegnil v kazenski prostor Argentine in ukanil Romera. BiH je znova oživela, vendar je bilo za kaj več časa preprosto premalo. Bosanci so s pogumno igro sicer skušali iztržiti kaj več, vendar je naposled ostalo pri izidu 2:1 v korist Argentine, za katero pa bi vsekakor lahko dejali, da si te zmage ni nujno zaslužila.
Lionel Messi Argentina
Komentarji: 13
Messiniesta 16.6.2014, 15:56 Prijavi komentar
Argentina pa je bla boljsi nasprotnik, Bosna je ze lahko mela vec strelov a iz 25ih metrov po sredini gre itak vedno sam za statistiko.
Messiniesta 16.6.2014, 15:55 Prijavi komentar
oziroma nism prebral do konca, strel Messija niti mal ne zgleda da nebi sel v gol.
Messiniesta 16.6.2014, 15:54 Prijavi komentar
superfly7 ni res... avtogol je vsak gol, kjer preusmeritev precej vpliva na smer zoge. The fact that the defending player touches the ball last does not automatically mean that the goal is recorded as an own goal. Only if the ball would not have gone in the net but for the defending player would an own goal be credited. Thus a shot which is already "on target" would not be an own goal even if deflected by the defender. Then the attacker is awarded the goal, even if the shot would have otherwise been easily saved by the goalkeeper. Some scorers will give credit to the attacker if the defender's mistake caused the own goal, similar to ice hockey. The Laws of the Game do not stipulate any rules or procedures for to which players goals are credited, indeed such records are not a compulsory part of the game.
superfly7 16.6.2014, 12:08 Prijavi komentar
Simba007 - avtogol je vsak gol se ga doseze z preusmeritvijo igralca v lasten gol, ce zoga pred tem ne leti v okvir gola.. Pri messiju je sla zoga v najbolsem primeru v stango, pa se to vprasanje...
RealFan 16.6.2014, 09:00 Prijavi komentar
Nevem kako je bilo po 20 minutah ker sm zaspal.. ampak ce je kdo stel je messi v prvih 15minutah zgubu 7-8 zog in proti kaki nizozemski bi to lahka blo pogubno.. ampak ok tist bo druga tekma in tam lahka da ne bo zgubu nobene :)
Neki074 16.6.2014, 08:22 Prijavi komentar
superflay7: Ne vem o čem ti govoriš, a ni bilo 2:1 za Argentino? Res je pa neverjetno, da jim je to uspelo brez Aguera, Messija in Di Marie, kot praviš. Da o avtogolu sploh ne govorimo... V glavnem razumem, da so glave mal vroče, ko igra tvoja reprezentanca, tako da zdaj verjetno ne bi bedarij govoril. Ja Messija so zlahkoto ustavljali.. po trije naenkrat :) 1 na 1 mu niso pustili, prvič ko so mu so fasali ta tvoj "avtogol" LOL. BIH je dobra ekipa in razumljivo, da jih Argentina ni nadigrala, po drugi strani so pa praktično od začetka tekme vodili z 1:0 in niso rabli držat visokega tempa. Vlaga je visoka in igralce izčrpuje veliko bolj kot se zdi
mato 16.6.2014, 08:19 Prijavi komentar
Res skoda za Bosno...
mato 16.6.2014, 08:18 Prijavi komentar
Ni ravno avtogol,samo lahko pa recemo,da je bosna pri obeh golih imela smolo. In ce bi bosanci zmagali,tudi ne bi bilo nic narobe,glede na potek tekme. Ce ni to bil le pritisk prve tekme in bo v nadaljeva nju argentina boljsa,s tako igro res ne morejo dalec. Res brez idej,izdelanih akcij. Je pa res,da do bosnci zelo mocni.
simba007 16.6.2014, 08:08 Prijavi komentar
Ti si tut mal nor, če bi to štel kot avtogol. Očitno sploh ne veš kaj je to avtogol.
superfly7 16.6.2014, 03:09 Prijavi komentar
Tudi drugi gol bi lahko šteli kot avtogol, po izjemnem prodoru je Messi malce zadel enega izmed igralcev Bosne, ravno toliko da je žoga šla v vratnico in noter, če ne bi bilo dotika, bi verjetno šla v vratnico in mimo. Drugače pa ni jasno, ali je Bosna tako dobra reprezentanca, ali pa so Argentinci pod prevelikim pritiskom, spredaj niso pokazali nič od akcij, Aguero sploh ni igral, DiMaria je nase opozoril samo z rabono v prvem polčasu, Higuain pa si ni ustavil niti ene žoge, Messi z izjemo prodora pri golu, tudi relativno neviden, v prvem polčasu so ga brez težav ustavljali na 25-30m.