Uredništvo    14. junij 2016
Euro 2016

Obračun "A-O" Madžarski

Čeprav je bila favorizirana Avstrija, je sosedski obračun v skupini F dobila Madžarska, ki se je po dolgih desetletjih vrnila na Euro. Za Avstrijce je bila usodna izključitev Aleksandra Dragovića v drugem polčasu.
Pepe bi moral biti igralec prv...
Štadion: Nouveau Stade de Bordeaux, Gledalcev: , Sodnik: C. Turpin (FRA)
Avstrija: Robert Almer, Martin Hinteregger, Florian Klein, Christian Fuchs, Aleksandar Dragović, Zlatko Junuzović (od 60. Marcel Sabitzer), Julian Baumgartlinger, David Alaba, Martin Harnik (od 78. Alessandro Schöpf), Marc Janko (od 65. Rubin Okotie), Marko Arnautović.
Trener: Marcel Koller
Madžarska: Gábor Kiraly, Adam Lang, Richárd Guzmics, Tamás Kadar, Attila Fiola, Ádám Nagy, László Kleinheisler (od 79. Zoltan Stieber), Balázs Dzsudzsák, Zoltan Gera, Krisztián Nemeth (od 89. Adam Pinter), Adam Szalai (od 69. Tamás Priskin).
Trener: Bernd Storck
Prvič po letu 1972 so Madžari nastopili na evropskem prvenstvu. Vloga favorita je v tem obračunu pripadla sosedom Avstrijcem, ki so reprezentanca v vzponu, z nekaj odličnimi posamezniki. Prvi polčas je pripadel Avstrijcem, ki so na začetku zapretili preko Davida Alabe, ki je stresel okvir gola. Naši severni soedje so bili najbližje golu pred koncem prvega dela igre, po protinapadu, ko je z leve strani podal Marko Arnautović in našel Marca Janka, toda slednji je slabo zaključil akcijo in zakockal obetavno pozicijo. Madžari so bili v prvem polčasu nenevarni, izjema je bil le en poizkus njihovega najboljšega posameznika Dzsudzsaka.

Drugi polčas so Madžari začeli bolje, potrpežljivo čakali na svojo priložnost in jo tudi dočakali. Izpeljali so dobro akcijo, Szalai je odigral dvojno podajo, se izognil ofsajd zanki in zadel za vodstvo. To je bil prvi od treh udarcev za Avstrijo danes. V 66. minuti je svoj drugi rumeni karton na tekmi prejel branilec Dragović in Avstrija je morala nadaljevati z igralcem manj. Kljub temu so bili Avstrijci prisiljeni stopiti naprej, kar je Madžarom ponudilo nekaj prostora in to so tudi izkoristili. Tri minute pred koncem rednega dela srečanja je za končnih 2:0 zadel Stieber.