Uredništvo    2. julij 2014
SP, osmina finala

Belgijci po podaljških

Belgija je zadnji četrtfinalist letošnjega svetovnega prvenstva v Braziliji. Dramatična tekma med reprezentancama Belgije in ZDA je zmagovalca dobila šele v podaljških (2:1).
22.11.2016 | Mednarodni nogomet
Štadion: Itaipava Arena Fonte Nova, Salvador, Gledalcev: 51227, Sodnik: D. Haimoudi (ALŽ)
p2 : 1
ZDA

1 : 0

2 : 0

2 : 1
Belgija: Thibaut Courtois, Vincent Kompany, Daniel van Buyten, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Dries Mertens (od 60. Kevin Mirallas), Axel Witsel, Eden Hazard (od 111. Nacer Chadli), Marouane Fellaini, Kevin De Bruyne, Divock Origi (od 91. Romelu Lukaku).
Trener: Marc Wilmots
ZDA: Tim Howard, Fabian Johnson, Omar Gonzalez, Geoff Cameron, Matt Besler, Graham Zusi (od 72. Chris Wondolowski), Alejandro Bedoya, Jermaine Jones, Clint Dempsey, DaMarcus Beasley, Michael Bradley.
Trener: Jurgen Klinsmann
Že takoj v prvi minuti priložnost za Belgijo! De Bruyne je podal do Origija, ki je z desne strani streljal, Howard pa je žogo izbil v kot. Takoj nova priložnost za Belgijo, vendar so se Američani ubranili. ZDA so prvič zapretile v šesti minuti, toda brez uspeha. Tekma je bila precej živahna. Belgija je igrala visoko, Američani pa so logično pretili na protinapade, vendar brez pretiranega uspeha. V 22. minuti velika priložnost za ZDA. Origi je zapravil protinapad, Američani pa so na drugi strani uspeli priti pred nasprotni gol, Dempsey pa žoge ni najbolje zadel, tako da je slednja pristala v naročju belgijskega vratarja Courtoisa.

Na drugi strani takoj priložnost za Belgijo! Zusi je izgubil žogo na sredini igrišča, Vertonghen pa je potegnil v protinapad. De Bruyne je prodrl v kazenski prostor, streljal neoviran, vendar nenatančno. Belgijci so bili boljši v prvem polčasu in zdelo se je, da je le še vprašanje časa, kdaj bodo zadeli.Pretili so Origi, De Bruyne in Witsel, vendar so se Američani do odhoda na odmor med obema polčasa uspeli ubraniti.
Kevin De Bruyne

V drugem polčasu smo videli pravo obleganje gola ameriškega vratarja Tima Howarda. Origi se je nekajkrat znašel v lepi priložnosti, vendar zadetka nikakor ni uspel doseči. Najlepšo priložnost na izjemno zanimivi tekmi je zapravil Kevin Mirallas, ki je v igro vstopil namesto Driesa Mertensa. V 77. minuti se je znašel sam pred Howardom, Američan pa je spet odlično posredoval.

Howard je zbiral obrambo za obrambo, tik pred koncem rednega dela tekme pa lepa priložnost za varovance selektorja Jürgena Klinsmanna, Wondolowski je streljal čez gol. Tako ali tako pa je bil v prepovedanem položaju.

Sledili so podaljški. Romelu Lukaku je vnesel živahnost v igro Belgije in že po dveh minutah so Belgiji povedli - zadel je De Bruyne. Prav Lukaku je nato zadel tudi sam, vodstvo z 2:0 pa je že pomenilo, da Belgijci slavijo četrtfinale. Ni bilo sicer še čisto konec, Američani se niso predali, Green je zmanjšal zaostanek, Courtois pa je reševal Belgijo vse do konca, tako da se je tekma končala z izidom 2:1.