Uredništvo    25. junij 2014
Svetovno prvenstvo, skupina F, 3. krog

Bosna domov z zmago

Bosna in Hercegovina je svoj poslovilni nastop na mundialu opravila z odliko, saj je upravičila vlogo favorita ter z zadetki Edina Džeka, Miralema Pjanića in Avdije Vršajevića s 3:1 odpravila Iran.
4.12.2015 | Mednarodni nogomet
Štadion: Itaipava Arena Fonte Nova, Salvador, Gledalcev: , Sodnik: Carlos Velasco (ŠPA)
Bosna in Hercegovina: Asmir Begović, Muhamed Bešić, Sead Kolašinac, Avdija Vršajević, Toni Šunjić, Emir Spahić, Tino-Sven Sušić (od 79. Sejad Salihović), Anel Hadžić (od 61. Ognjen Vranješ), Miralem Pjanić, Vedad Ibišević, Edin Džeko (od 84. Edin Višća).
Trener: Safet Sušić
Iran: Alireza Haghighi, Jalal Hosseini, Amir Hossein Sadeghi, Pejman Montazeri, Mehrdad Pooladi, Ehsan Hajsafi (od 63. Alireza Jahanbakhsh), Javad Nekounam, Masoud Shojaei (od 46. Khosro Heydari), Ashkan Dejagah (od 68. Karim Ansarifard), Andranik Teymourian, Reza Ghoochannejhad.
Trener: Carlos Queiroz
Bosna in Hercegovina se častno poslavlja od svojega debitanskega nastopa na največjih mednarodnih tekmovanjih, saj je na poslovilni tekmi upravičila vlogo favorita in zasluženo s 3:1 ugnala reprezentanco Irana. Bosanski selektor Safet Sušić je glede na tekmo z Nigerijo v začetni enajsterici opravil kar pet zamenjav, Iran pa je s porazom zasedel zadnjo mesto v skupini in se tako pričakovano poslovil od svetovnega prvenstva.

Bosna je imela skozi večji del srečanje pobudo, do vodstva pa se je zasluženo dokopala v 23. minuti, ko je z natančnim strelom z več dvajsetih metrov zadel prvi bosanski zvezdnik Edin Džeko. Iranci,ki so za napredovanje potrebovali zmago , so po prejetem zadetku zapretili preko Masouda Shoajeija, ki je zadel prečko, do izteka polčasa pa je svoje delo dobro opravil tudi Asmir Begović, ki je ubranil strel Ghoochannejada.

V drugem polčasu je BiH še naprej narekovala ritem igre in dvome o zmagovalcu bržčas rešila v 59. minuti, ko je po podaji Tina Sušića zadel še drugi veliki zvezdnik zmajev Miralem Pjanić. Iranci so svoj prvi zadetek na letošnjem svetovnem prvenstvu dosegli v 82. minuti preko Ghoochannejada, Bosna pa je vrnila že v naslednjem napadu, ko je akcijo z mojstrskim zaključkom okronal Avdija Vršajević.

Bosna in Hercegovina je v celoti gledano svoj debitanski nastop na mundialih opravila solidno, saj se je na prvi tekmi odlično upirala favorizirani Argentini, na drugi pa proti Nigeriji navkljub precej slabši igri izgubila tudi zaradi napak sodniške ekipe.