Uredništvo    4. julij 2014
SP, četrtfinale

Branilca rešila Brazilijo

Brazilija je v četrtfinalu mundiala odigrala svojo najboljšo tekmo na tem prvenstvu. Kolumbija se je dobro upirala, toda Brazilci so slavili z 2:1. Zadetka za Karioke sta dosegla Silva in Luiz, za Kolumbijce pa Rodriguez.
6.4.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Estadio Castelao, Fortaleza, Gledalcev: , Sodnik: Carlos Velasco (ŠPA)
Brazilija: Julio Cesar, Maicon, Marcelo, David Luiz, Thiago Silva, Fernandinho, Oscar, Paulinho (od 86. Hernanes), Fred, Hulk (od 83. Ramires), Neymar (od 88. Henrique).
Trener: Luiz Felipe Scolari
Kolumbija: David Ramirez Ospina, Cristian Zapata, Juan Camilo Zuniga, Mario Yepes, Pablo Estifer Armero, Victor Ibarbo (od 46. Adrian Ramos), Fredy Guarin, Carlos Sanchez, James Rodriguez, Juan Cuadrado (od 80. Juan Quintero), Teofilo Gutierrez (od 70. Carlos Bacca).
Trener: Jose Pekerman
Tudi danes so Brazilci državno himno odpeli izjemno doživeto. Podobno Kolumbija. To je bil uvod v izjemno napeto in čustveno tekmo, na kateri je bil vložek enormen, na kocki je namreč bilo polfinale. Že takoj v četrti minuti so imeli Brazilci prosti strel, Neymar pa je meril mimo gola. V sedmi minuti je Brazilija že vodila. Iz kota je podal Neymar, žoga je v kazenskem prostoru preletela Davida Luiza, na drugi strani pa se je sam znašel Thiago Silva in žogo ukrotil do te mere, da jo je lahko spravil v mrežo. Štiri minut po prejetem golu priložnost Kolumbije za izenačenje, toda Cuadrado ni uspel zadeti.

Sledil je nalet Hulka. Napadalec ruskega Zenita je v 20. minuti močno streljal z leve strani, Ospina je bil na mestu, z odbitkom pa Oscarju ni uspelo storiti nič pametnega. V 28. minuti znova Hulk z leve strani, toda Ospina se ni pustil premagati. V 38. minuti so imeli Kolumbijci znova priložnost, da se vrnejo v igro. Indirektni prosti strel je izvedel Rodriguez, toda Neymar je hitro stekel iz živega zidu in blokiral njegov strel. Prvi polčas je dobila Brazilija, po zaslugi zadetka kapetana Silve.
David Luiz, Brazilija

Adrian Ramos je na začetku drugega polčasa vstopil v igro, da bi pomagal v napadu. Brazilci, ki so danes igrali najbolje na tem mundialu, so prvil v drugem polčasu zapretili v 51. minuti, Luiz pa je bil nenatančen. Thiago Silva, strelec vodilnega zadetka, si je v 63. minuti privoščil veliko neumnost. Vratarja Ospino je oviral med izbijanjem žoge in si prislužil rumeni karton. Povsem upravičeno. Silva na naslednji tekmi Brazilije zaradi parnega kartona ne bo smel igrati. V 65. minuti je šel Neymar ena na ena z Yepesom, kolumbijski branilec pa je ostal priseben in situacijo rešil sebi v prid. V 69. minuti so Brazilci podvojili svojo prednost. Prosti strel je mojstrsko izvedel David Luiz in žogo poslal v zgornji vratarjev kot.

Kolumbijci so se v igro vrnili v 79. minuti, potem ko je Julio Cesar pred svojim golom zrušil Bacco. Enajstmetrovko je izvedel James Rodriguez in znižal zaostanek svoje reprezentance. V 88. minuti je na zelenici obležal Neymar, prejel je grd udarec v hrbet in s tekmo ni mogel nadaljevati. To je slab obet za nadaljevanje prvenstva, na prvi pogled se namreč zdi, da je zvezdnik Barcelone prejel res grd udarec. Kljub njegovi odsotnosti so njegovi soigralci uspeli zdržati do konca in obdržati minimalno vodstvo, kar je bilo dovolj za preboj v polfinale domačega svetovnega prvenstva.