Uredništvo    28. junij 2010
Četrtfinalni spektakel Brazilija – Nizozemska

Brazilija dodaja plin

"Selecao" je z zrelo in učinkovito igro visoko s 3:0 ugnal Čile ter še enkrat več dokazal, da je letos zrel za naslov prvaka. V četrtfinalu Brazilce čaka močna Nizozemska.
Z Neymarjem po Alexisa
Štadion: Johannesburg , Gledalcev: 54096, Sodnik: Howard Webb (ANG)
30'
Kaka

34'
Juan
1 : 0

2 : 0

3 : 0

Brazilija: Julio Cesar, Lucio, Maicon, Juan, Dani Alves, Michel Bastos, Kaka (od 81. Kléberson), Gilberto Silva, Ramires, Robinho (od 85. Gilberto Melo), Luis Fabiano (od 76. Nilmar).
Trener: Luiz Felipe Scolari
Čile: Claudio Bravo, Pablo Contreras (od 48. Rodrigo Tello), Ismael Fuentes, Gonzalo Alejandro Jara, Carlos Carmona, Mark Gonzalez (od 46. Jorge Valdivia), Jean Beausejour, Mauricio Isla (od 62. Rodrigo Millar), Arturo Vidal, Alexis Sanchez, Humberto Suazo.
Trener: Jorge Sampaoli

"Selecao"
iz tekme v tekmo dviguje formo, najboljšo dosedanjo predstavo pa je pokazal prav proti odkritju skupinskega dela Čilu, ki tokrat proti petkratnim svetovnim prvakom preprosto ni imel niti najmanjših možnosti za presenečenje. V brazilsko enajsterico sta se vrnila suspendirani Kaka in spočiti Robinho, Elano pa še vedno ni povsem zacelil poškodbe in je današnjo tekmo v celoti presedel na klopi za rezervne igralce.

Po izenačenem začetku, v katerem je še največ polemik zbujala morebitna najstrožja kazen po prekršku nad Luciem, je Brazilija počasi prevzemala pobudo in v 34. minuti zasluženo povedla. Po predložku iz kota je najvišje skočil branilec Juan in z natančnim strelom z glavo karioke popeljal v vodstvo z 1:0. Po prvem zadetku so se Brazilci sprostili in že štiri minute kasneje po izjemni akciji Robinha, Kakaja in Luisa Fabiana odločili zmagovalca. Robinho je prodrl po levi strani in žogo lepo oddal Kakaju, vezist Reala pa je žogo še bolj mojstrsko spravil do Luisa Fabiana, ki je preigral čilskega vratarja Claudia Brava in dosegel že svoj tretji zadetek na svetovnem prvenstvu. Čile je v prvem polčasu pretil predvsem s streli od daleč, a brazilski vratar Julio Cesar ni imel večjega dela.

SP 2010 Brazilija Čile Juan
(vir: Getty Images)

Ob začetku drugega polčasa je čilski selektor Marcelo Bielsa vse karte stavil v napad in v ogenj poslalo ofenzivno nastrojena Jorgeja Valdivio in Rodriga Tella, a to jezička ni premaknilo na stran ekipe iz Andov. Brazilija sicer ni navduševala, se je pa zato izkazala z izredno učinkovitostjo, saj je v svojem tretjem nevarnejšem strelu zabila še tretji zadetek. Le-tega je v 59. minuti zakuhal Ramires, ki je ukradel žogo na sredini igrišča in prodrl do roba kazenskega prostora, tam pa je po njegovi asistenci žogo za hrbet Brava spravil Robinho in se tako veselil svojega prvega zadetka na mundijalu. Po visokem vodstvu s 3:0 je Dunga iz igre počasi umikal vse svoje najnevarnejše može, Čile pa navkljub prebliskom Humberta Suaza in Jorgeja Valdivie le ni uspel doseči častnega zadetka.

Brazilija je proti Čilu pokazala obraz vrhunske ekipe, ki točno ve, kaj hoče. Varovanci Carlosa Dunge so najavili odkrito kandidaturo na svetovni naslov, a že v četrtfinalu bo brazilska četa prvič letos postavljena pred resen preizkus. Nasproti jim bodo namreč stali stari tekmeci Nizozemci, ki že 23 tekem ne poznajo poraza.