Uredništvo    17. junij 2014
SP, skupina A, 2. krog

Spektakel brez zadetkov

Brazilija na drugi tekmi na svetovnem prvenstvu ni mogla do zmage. Mehičani so se borili kot levi, bili tudi precej nevarni, blestel pa je njihov vratar Guillermo Ochoa, ki je branil nemogoče.
26.1.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Estadio Castelao, Fortaleza, Gledalcev: 67000, Sodnik: Cuneyt Cakir (TUR)
Brazilija: Julio Cesar, Thiago Silva, Marcelo, Dani Alves, David Luiz, Oscar (od 84. Willian), Paulinho, Ramires (od 46. Bernard), Luiz Gustavo, Neymar, Fred (od 68. Jo).
Trener: Luiz Felipe Scolari
Mehika: Guillermo Ochoa, Paul Aguilar, Hector Moreno, Francisco Javier Rodriguez, Rafael Marquez, Miguel Layun, Andres Guardado, Jose Juan Vazquez, Héctor Herrera (od 75. Marco Fabian), Oribe Peralta (od 74. Javier Hernandez), Giovani Dos Santos (od 84. Raul Jimenez).
Trener: Miguel Herrera
Brazilci so tekmo drugega kroga skupinskega dela svetovnega prvenstva začeli še bolj čustveno kot uvodno. S himno jim je šlo kot po maslu, nekoliko slabše pa se je zanje odvil začetek tekme proti neugodni Mehiki. Uvodne minute obračuna v La Fortalezi so namreč minile v znamenju raztrgane igre in mnogih prekrškov na obeh straneh. Mehičani so se na Brazilce, ki so tekmo začeli nekoliko v krču, dobro pripravili, saj jim v napadu niso dovolili kaj prida veliko. Pravzaprav je bilo treba na prvo malce resnejšo priložnost čakati vse do 25. minute, ko je zapretil Herrera, Julio Cesar pa je nekako le rešil svoj gol.

V naslednji minuti priložnost za domačine - Dani Alves je podal z desne strani, Neymar je streljal z glavo ob vratnici, mehiški vratar Ochoa pa je žogo z izjemno parado zaustavil na golovi črti. Prav Ochoa je bil najboljši nogometaš na igrišču v prvem polčasu. Tik pred odhodom na odmor je, po še nekaj medlih poizkusih Brazilcev, Po prostem strelu je Thiago Silva kar s telesom podal v kazenski prostor, pred gol, kjer je bil David Luiz, ob njem pa Oscar, tam pa je bil tudi Ochoa, ki je rešil stoodstotni zadetek!
Neymar, Dani Alves, Fred

Luiz Felipe Scolari je ob polčasu menjal, v igro je vstopil Bernard. Drugi del igre se je začel energično na obeh straneh, v obeh reprezentancah je bilo moč videti, da je želja po zmagi velika. Bernand je v eni od prvi akcij že potegnil po levi strani in podal v sredino za Neymarja, pred katerim je izbil prisebni Marquez. Mehičani so na drugi strani poizkušali kar od daleč, Vasquez pa je streljal čez gol. Neymar je v 63. minuti nevarno zapretil s prostega strela, toda tudi on ni bil dovolj natančen. Le nekaj minut pozneje se je izjemni Ochoa znova izkazal, odlično je reagiral ob novem nevarnem poizkusu neumornega Neymarja.

V 75. minuti je iz obrata streljal Jo, ki je v igro vstopil namesto nerazpoloženega Freda, vendar Brazilec ni bil dovolj natančen. V 85. minuti je v kazenskem prostoru, potem ko se je tekma zares razživela in je pritisk naraščal iz minute v minuto, visoko skočil branilec Brazilije Thiago Silva in streljal z glavo. Streljal je kar močno, Ochoa pa je reagiral instinktivno in še enkrat več ubranil svoj gol. V 88. minuti je turški sodnik Čakir le zamahnil z roko, ko je Marcelo hitro padel v kazenskem prostoru Mehike in zahteval enajstmetrovko. Še pred koncem tekme so imeli Mehičani priložnost za zadetek, streljal je Hernandez, Julio Cesar pa je ubranil svoj gol in ostao je pri izidu 0:0.