Uredništvo    26. junij 2014
SP, skupina E, 3. krog

Ekvador remiziral in izpadel

Francija ostaja neporažena na svetovnem prvenstvu v Braziliji. Remi z Ekvadorjem je Galskim petelinom prinesel končno prvo mesto v skupini, Ekvador pa je izpadel in odhaja domov.
8.2.2017 | Mednarodni nogomet
Štadion: Maracana, Gledalcev: 73749, Sodnik: N. Doue (SLON)
Ekvador: Alexander Dominguez, Jorge Guagua, Frickson Erazo, Juan Carlos Paredes, Walter Ayovi, Michael Arroyo (od 82. Gabriel Achilier), Antonio Valencia, Christian Noboa (od 90. Felipe Caicedo), Jefferson Montero (od 63. Renato Ibarra), Oswaldo Minda, Enner Valencia.
Trener: Reinaldo Rueda
Francija: Hugo Lloris, Laurent Koscielny, Lucas Digne, Bacary Sagna, Mamadou Sakho (od 61. Raphaël Varane), Blaise Matuidi (od 67. Olivier Giroud), Moussa Sissoko, Paul Pogba, Morgan Schneiderlin, Antoine Griezmann (od 79. Loic Remy), Karim Benzema.
Trener: Didier Deschamps
Francozi so si uvrstitev v izločilne boje svetovnega prvenstva zagotovili že pred današnjo tekmo z Ekvadorjem, zato so nastopili v kombinirani ekipi. Reprezentanci sta se pomerili na kultni Marakani, kjer so morali gledalci in navijači obeh ekip na prvo priložnost čakati do 11. minute. Grizemann je s približno dvajsetih metrov streljal mimo ekvadorskega gola. Le nekaj minut pozneje je bil v akciji Sissoko, toda Ekvadorci so se ubranili. Na drugi strani je bil najbolj aktiven Enner Valencia. Igra je bila precej raztrgana in nepovezana, obe obrambi pa sta uspeli zdržati do sodnikovega žvižga in odhoda na odmor.

Griezmann je v 47. minuti zadel vratnico! Po 50 minutah igre so Ekvadorci ostali z desetimi igralci na terenu, rdeči karton je prejel Antonio Valencia. Kmalu zatem velika priložnost Ekvadorja - Enner Valencia je pobegnil francoski obrambi, slabo pa je nato streljal Noboa. Odgovorila sta Benzema in Pogba štiri minute pozneje, toda ekvadorski branilci so se dobro znašli. V 62. minuti je Matuidi streljal naravnost v nasprotnega vratarja, Pogba pa je v 73. minuti zapravil lepo priložnost in streljal mimo gola. Ekvadorci so znova zapretili šele v 83. minuti, Lloris je rešil svoj gol ob poizkusu Ibarre. V 87. minuti je v situacijo ena na ena z nasprotnim vratarjem prišel Remy, Dominguez pa se je še enkrat več nocoj izkazal. Naposled je ostalo pri izidu 0:0, s katerim se Ekvador poslavlja od tega svetovnega prvenstva.